Pasitarime su seniūnais apie gyventojų aktualijas karantino laikotarpiu

Savaitės pradžioje rajono savivaldybės vadovai su seniūnijų seniūnais surengė nuotolinį pasitarimą, kuriame aptarė aktualiausius šiuo metu seniūnijų reikalus, susijusius su ūkiu, aplinka, socialine parama.

Pasitarimą vedęs savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis kvietė visų vienuolikos seniūnijų seniūnus detaliai pristatyti aktualiausius seniūnijų darbus, taip pat klausimus ir iššūkius, susijusius su karantino laikotarpiu.

Seniūnai pristatė aplinkos tvarkymo darbus: pasakojo apie žvyruojamus, skalduojamus ir greideriuojamus seniūnijų kelius, tvarkomas pakeles, sodinamus dekoratyvinius augalus ir gėles. Taip pat ir apie tai, kaip sprendžiami karantino laikotarpiu socialiniai gyventojų poreikiai, kaip rūpinamasi vienišais gyventojais.

Seniūnai akcentavo, kad prasideda Europos Sąjungos paramos maisto produktais dalijimas, todėl karantino laikotarpiu tai reikia organizuoti kitaip, nei buvo įprasta. Akcentuota, kad miesteliuose, kur yra įsikūrusios seniūnijos, pačių gyventojų laukiama ateinant pasiimti maisto produktų, o dalis Savivaldybės seniūnijų paramą maisto produktais gyventojams į atokesnius kaimus ir miestelius žada išvežioti. Kai kurios seniūnijos yra sudariusios paramos maisto produktais dalijimo grafikus, kurių gyventojų prašo laikytis.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras akcentavo, kad seniūnijose, artėjant Motinos dienai, ypatingas dėmesys būtų atkreiptas į kapinių tvarką, konteinerius prie kapinių.

Mero pavaduotojas Česlovas Greičius su seniūnais kalbėjo apie keleivių pavežėjimą, maršrutus, grafikus, kurie labai aktualūs gyventojams. Akcentuota, kad į gyventojų pageidavimus dėl grafikų, kurie buvo išsakyti seniūnams, seniūnaičiams, stengiamasi atsižvelgti, o šiuo metu daugiau maršrutų mažinti neketinama. Tai akcentavo ir pasitarime dalyvavusi Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė.

Seniūnai labai aktyviai domėjosi Šiaulių rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų valdymo (ESOC) koordinatorės, administracijos direktoriaus pavaduotojos Reginos Rupšienės pristatyta situacija apie karantiną, susirgimus, izoliaciją dėl koronaviruso, kalbėta ir apie apsaugos priemones, kurių šiuo metu Savivaldybės įstaigų, įmonių darbuotojams pakanka.

Pasitarime dalyvavusi Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė pristatė seniūnams, kokia tvarka toliau bus rengiamas Bendrasis planas bei jo pristatymas visuomenei karantino laikotarpiu.

Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja A. Birutienė su seniūnais kalbėjo apie projektų įgyvendinimą bei veiklos organizavimą.

Rita ŽADEIKYTĖ

Rajono mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts