Rajonas šventė Užgavėnes

Antradienį rajone šėliojo persirengėliai. Vyko Užgavėnių šventės.

Užgavėnių linksmybės Kuršėnuose

Kuršėnuose linksmybės vyko Kultūros centro kiemelyje.

Net pati žiema Užgavėnių jomarke pas mus dalyvavo – ir dainas dainavom, ir ratelius ėjom, ir šokius šokom, ir vasaros slidėm čiuožėme, ir kojūkais vaikštinėjom, ir bulves į krepšius mėtėme, ir  Lašininio su Kanapiniu varžytuvėse dalyvavome, ir su More atsisveikinome, ir žiemą vijom, ir blynus su uogiene skanavome, ir arbata užgėrėme elegantiškų snaigių ir didelių sniego kąsnių apsupty…

Gerų,  žemiškai derlingų, kultūriškai turtingų metų! Ypač tiems, kas kartu Užgavėnėse šėliojo…

Vaiva MELVYDAITĖ

Vaivos MELVYDAITĖS nuotr.

Užgavėnės Aukštelkėje

Švęsdami Užgavėnes, Aukštelkės kaimo bendruomenės „Aukštarūžė“ nariai patys pasigamino kaukes.

Buvo nutarta užgavėnėms pasigaminti kaukes. Bendruomenės narius pamokyti, kaip pasidaryti kaukes, sutiko pamokyti Stasys Gabrielaitis. Bendruomenė rinkosi net keturis kartus. Pradžioje ant stiklainio iš plastilino suformavo nosį, lūpas, smakrą, skruostus ir antakius – labiausiai išsikišusias veido dalis. Tam, kad kaukė lengviau nusiimtų, kaukė buvo patepta aliejumi. Suplėšę laikraštį į mažas skiauteles, pamerkė į vandenį ir lipdė ant stiklainio tris sluoksnius. Palikome džiūti. Susirinkę kitą kartą, jau laikraščio skiauteles klijavo lipalu. Kai išdžiuvo, reikėjo nuimti, išpjauti akis, burną ir nudažyti.

Darydami užgavėnėms kaukes, bendruomenės nariai juokavo, kad reikės kviesti žiemą. Jos ir sulaukė.

Bendruomenės „Aukštarūžė“ nuotr.

Persirengėliai šėliojo ir Micaičiuose

Temstant į Micaičių bendruomenės kiemelį ėmė rinktis persirengėliai.

Iš kiemelio jie pasuko į kaimą lankyti gyventojų. Prie persirengėlių prisidėjo ir rajono meras Antanas Bezaras.

Linksmybės tęsėsi iki vėlumos.

Vaivos MELVYDAITĖS nuotr.

Užgavėnės darželyje

Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“ darželinukai žiemą varė su trenksmu.

„Nykštukiečiai“ su trenksmu atšventė paskutinę žiemos šventę – Užgavėnes. Netrūko nei geros nuotaikos, nei šokių, nei blynų! O jei kelios snaigės ir iškrito, Kanapinis, atkaklioje kovoje, vis tik, laimėjo prieš Lašininį. Žiema palydėta, blynai suvalgyti, o nuotaika puiki laukiant pavasarėlio.

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ nuotr.

Užgavėnių šventė Raudėnuose

Iš dangaus krentant lengvutėms snaigėms, raudėniškiai triukšmingai šventė Užgavėnių šventę.

Raudėnų kultūros namų kiemelyje vyko linksmybės: buvo pažadinta Meškutė, Lašininis su Kanapiniu vaišino visus vaišėmis, grojant linksmiems muzikantams buvo šokami rateliai, vyko arši Lašininio ir Kanapinio kova – buvo bendruomeniškai traukiama virvė, o nugalėjo Lašininio komanda. Grodami įvairiausiais barškučiais vaikai varė žiemą iš kiemo, buvo sudeginta Morė, Čigonėlė su Meškute vaišino visus užgavėnių blynais. Pasibaigus linksmybėms kultūros namų kiemelyje persirengėliai svečiavosi Raudėnų seniūnijoje, bibliotekoje, parduotuvėse ir pas raudėniškius namuose.

Loreta AUŠBIKAVIČIENĖ

Loreta AUŠBIKAVIČIENĖS nuotr.

Užgavėnės Šakynoje

Linksmai Užgavėnės švęstos Šakynoje.

Persirengėliai lankė miestelio įstaigas, linksminosi patys ir linksmino kitus.

Organizatorių nuotr.

Šventė Naisiuose

Didžiosios Užgavėnės vyko Naisiuose. Blynkepiai kepė blynus, raganų katile kunkuliavo šiupinys, veikė Užgavėnių kaukių dirbtuvės, šurmuliavo šventinė mugė, koncertavo kapelijos ir folkloro ansambliai, sušilti buvo galima dalyvaujant sportinėse rungtyse ir Užgavėnių arbatinėje. Renginys baigėsi Kanapinio ir Lašininio dvikova, po kurios tradiciškai suliepsnojo Morė.

Organizatorių nuotr.

Užgavėnių šventė Drąsučiuose

Drąsučių mokyklos jungtinėje ugdymo grupėje „Boružiukai“ vyko edukacinė veikla „Kepam blynus“.

Vaikai kartu su mokytojomis maišė tešlą, kepė pačius skaniausius Užgavėnių blynus. Valgė ne tik patys, bet ir vaišino atėjusius persirengėlius.

Pradinių klasių mokiniai varžėsi viktorinoje „Ką žinau apie Užgavėnes?“. Viktorinoje dalyvavo: velniukų, blynų valgytojų, baisuoklių ir ožiukų komandos. Visos komandos buvo labai šaunios, puikiai atsakinėjo į pateiktus klausimus, pabaigoje visi smagiai šoko Užgavėnių ratelius, dainavo dainas, skandavo skanduotes. Visos komandos apdovanotos Užgavėnių skanumynais.

Inga JONUŠKIENĖ

Drąsučių filialo kultūros renginių organizatorė

Ingos JONUŠKIENĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts