Pasirašytos sporto klubų projektų finansavimo sutartys

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pasirašė sutartis su rajone veikiančiais sporto klubais dėl šiais metais finansuojamų iš Savivaldybės biudžeto Kūno kultūros ir sporto programos projektų. Šiemet Savivaldybė kūno kultūros ir sporto projektams skyrė daugiau lėšų nei ankstesniais metais, iš viso – 40 000 eurų, kai 2019-ais buvo skirta 36 tūkstančiai eurų.

Pasidžiaugta, kad lėšų daugėja

„Džiaugiamės, kad suma, kurią Savivaldybės skiria sporto projektams, kasmet auga, kaip ir dėmesys rajono sportui, sporto infrastruktūrai, – sakė Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. – Vyriausybė iš Ekonomikos gaivinimo programos Šiaulių rajonui papildomai skyrė lėšų ir jau yra pasirašyta rangos sutartis dėl Daugėliuose esančio pagrindinio rajono stadiono rekonstrukcijos. Rangovai pažadėjo dar šiemet atlikti didžiuosius darbus. Šis projektas labai lauktas ir labai didelis, Savivaldybė turės prisidėti ir savo lėšomis. Laukiame, kad pajudėtų ir sporto aikštynų prie mokyklų renovacijos, o kai kur rajone jau veikia puikios sporto aikštelės, viena tokių naujų netrukus bus atidaryta Kairiuose“.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė sporto klubus kvietė glaudžiau bendradarbiauti su vietos bendruomenėmis ir dalyvauti rengiant projektus, susijusius su sporto infrastruktūra. „Puikus pavyzdys yra Drąsučių bendruomenės pagal projektą įrengta puiki krepšinio aikštelė“, – sakė vedėja.

Sulaukta beveik 30 paraiškų

Rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto projektų rėmimo konkursui šiems metams iš viso buvo pateiktos 27 paraiškos. Šiaulių rajono sporto taryba visas paraiškas įvertino teigiamai ir paskirstė lėšas visų teiktų projektų įgyvendinimui. Lėšų poreikis paraiškose buvo didesnis, bet klubai Sporto tarybai pateikė dokumentus, kad įvykdys projektus mažesnėmis lėšomis.

Vienas rajono sporto klubas iš viso atsisakė vykdyti projektą dėl pandemijos ir karantino, nes veiklos buvo numatytos pavasario pabaigoje. Kiti klubai savo veiklas susiplanavo atsižvelgdami į situaciją, todėl pasirašytos iš viso 26 sutartys su 21 rajone veikiančiu sporto klubu.

Daugelis projektų – tęstiniai

Didelė dalis projektų – tęstiniai, vykdomi ne vienerius metus. Tęstiniams projektams paskirti 22 900 eurų, iš jų – 15 000 savivaldybės nustatytoms prioritetinėms sporto šakoms, o 7900 eurų – masiniams ir kūno kultūrą plėtojantiems projektams.

Rajono Sporto taryba 15 862 eurus paskyrė rajono sportininkams, reprezentuojantiems Šiaulių rajoną pasaulio, Europos čempionatuose ir Lietuvos lygų varžybose.

Šiais metais 1 538 eurų skirta prisidėti prie Neįgaliųjų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamų „Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą“ projektų, kurių iš viso finansuojami 3 neįgaliųjų sporto projektai.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts