Rajonas svarsto apie karščiavimo kliniką

Kai kuriose Lietuvos savivaldybėse jau pradeda veikti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19).

Karščiavimo klinika

Į karščiavimo klinikas būtų registruojami tik šeimos gydytojo siuntimą turintys pacientai. Būtent šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento situacija, priims sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką, o siuntimą užpildys elektroniniu būdu. Tuomet karščiavimo klinikos koordinatorius nedelsdamas susisieks su karščiuojančiu pacientu jo nurodytu telefonu ir praneš karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką, išsiaiškins, ar karščiuojantis pacientas gali į karščiavimo kliniką atvykti pats savo automobiliu arba būti atvežtas kito žmogaus.

Į karščiavimo kliniką žmogus galės užeiti tik gavęs darbuotojo leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę.

Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos, kaip yra daroma mobiliuosiuose punktuose, jei reikia – paskiriamas gydymas.

Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias koronavirusine infekcija sergančiuosius.

Tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. Dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

Ar lemta tokiai klinikai įsikurti Kuršėnuose?

Karščiavimo klinika turėtų įsikurti ir Kuršėnuose. Įsakymą apie tokios klinikos įkūrimą pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis. Tuo rūpintis pavesta rajono Pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC).

Pasak rajono PSPC direktorės Vilmos Plaušinaitienės, kol kas tokia galimybė dar tik svarstoma.

„Kliniką būtų galima įkurti PSPC administracinio pastato pirmajame aukšte. Ten yra ir atskiras privažiavimas, tačiau kliniką įsteigti Kuršėnų poliklinikos patalpose vargu, ar pavyktų, nes taip būtų sutrikdytas pirminės sveikatos priežiūros grandies darbas. Didžiausias trūkumas – rentgeno aparatas. Jo Kuršėnų poliklinika neturi, o naudojasi Kuršėnų ligoninės rentgeno paslaugomis. Galima būtų įsigyti portatyvinį rentgeno aparatą, tačiau tam reikia lėšų“, – sakė direktorė.

Direktorės žodžiais, kyla abejonių ir dėl higienos specialistų leidimų darbui šiose patalpose.

Ir rajono PSPC vadovė, ir savivaldybės administracijos direktorius G. Karklelis užsiminė, kad įsisteigti tokias karščiavimo klinikos privalės visos šalies savivaldybės, tačiau savivaldybės, neturinčios galimybių, gali ieškoti būdų užtikrinti tokios paslaugos teikimą, sudarydamos sutartį su kita savivaldybe.

G. Karklelio žodžiais, dėl to bandoma tartis su Šiaulių miesto Pirminės sveikatos priežiūros centrais, kurie ruošiasi steigti tokias klinikas.

 Saulius JUŠKEVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts