Paroda „Bazilijonai Lietuvoje“ Bazilionų filiale   

Lietuvos valstybės istorijos archyvo (LVIA) paroda „Bazilijonai Lietuvoje“  skirta 400-ioms Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino įsikūrimo Lietuvoje metinėms paminėti. Ši paroda, ilgą laiką eksponuota Vilniuje LVIA patalpose, atvyko į Bazilionus.

Parodą atlydėjo LVIA Informacijos ir sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė ir dar keletas šio skyriaus darbuotojų. Svečiai iš Vilniaus kartu su Bazilionų kultūros įstaigos darbuotojais sumontavo 12 stendų, kuriuose atsispindi Bazilijonų vienuolių veikla Lietuvoje. Darbai atlikti kruopščiai ir greitai, nes 13 valandą prasidėjo parodos atidarymas.

Šventės pradžioje svečius ir bazilioniškius pasveikino mišrus vokalinis duetas.  Kultūros renginių organizatorius Raimondas Sinkevičius parodos dalyvius supažindino su svečiais ir pakvietė juos pristatyti parodos ekspoziciją. Po išsamaus pasakojimo svečiams dėkojo Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčios klebonas Tomas Ūksas bei Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Rimantas Gorys.

Bazilionų kultūros darbuotojai svečiams padovanojo naminės duonos kepalėlį ir pakvietė dar sugrįžti, o mokyklos direktorius įteikė kelis numerius „Padubysio kronikų“ ir pakvietė aplankyti Bazilionų mokyklą.

Parodos lankytojai ilgiausiai sustoja prie paskutinio stendo, nes jame aprašyta vienuolių veikla Bazilionų miestelyje.

Rajono Kultūros centro Bazilionų filialo informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts