Paminėta Laisvės gynėjų diena 

 Kuršėnuose, pagerbiant žuvusiuosius Laisvės gynėjus, tradiciškai aukotos Šventosios Mišios, padėta gėlių prie Vyčio paminklo.

Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos – paminėjimas Kuršėnuose prasidėjo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur ŠV. Mišias  už Lietuvos laisvės gynėjus aukojo klebonas, monsinjoras Vytautas Kadys.

Susirinkusiems buvo pristatyta Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro moksleivių kompozicija-paroda „Tremties vaikai“.

Po Šv. Mišių renginio dalyviai per miesto centrą pasuko buvusio universalinės parduotuvės pastato link, prie Vyčio paminklo.

Čia įvyko iškilmingas minėjimas, skirtas Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti. Skambant Lietuvos valstybės himnui buvo pakelta trispalvė. Garbės sargyboje prie paminklo sustingo Kuršėnų jaunieji šauliai.

Susirinkusius pasveikino rajono meras Antanas Bezaras.

„Šiandien minima ypatinga Lietuvos istorijos data – Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Prieš dvidešimt septynerius metus vykę įvykiai tapo ne tik skaudžia mūsų patirtimi, bet ir mūsų stiprybe. Tuomet apgynę savo Laisvę, tapome tauta, kuri ir mirtinos grėsmės akivaizdoje geba nepasiduoti, kovoti, laimėti. Sausio 13-osios įvykiai daugiau niekada neturi pasikartoti“, sakė rajono meras.

Pasak Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėjos Ados Grakauskienės, džiugu, kad pagerbti žuvusių Laisvės gynėjų atėjo tiek daug jaunimo.

„Šalyje užaugo nauja karta, kuri nematė tų Sausio 13-osios baisybių, tačiau yra pasirengusi ginti mūsų Laisvę. Džiugu, kad šventėje dalyvauja Kuršėnų miesto skautai, kurie vakar dalyvavo renginiuose Vilniuje. Jaunimas istoriją vertina savaip, tačiau tai kas buvo pasiekta jų tėvų, senelių – nepamiršta. Sausio 13-osios įvykius saugome atmintyje kaip skaudų ir ypač taurų mūsų tautos momentą“, – sakė ji.

Kalbėjusieji kvietė prisiminti tuos tragiškuosius 1991-ųjų sausio įvykius ir niekada nepamiršti, kaip kovoje už savo šalies nepriklausomybę buvo pralietas taikių gyventojų kraujas.

Prie Vyčio paminklo buvo padėta gėlių, dainuojamos pilietinės dainos.

Po iškilmingo minėjimo renginio dalyviai pasuko į Kuršėnų miesto seniūniją, kur vaišinosi karšta arbata, dalijosi prisiminimais apie to meto įvykius.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts