Starkiais įžuvintas Gudelių ežeras

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai dalyvavo įžuvinant Gudelių ežerą. Netoli Šiaulių nusidriekęs vandens telkinys praturtintas starkiais.

Vykdant žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, žvejų klubas „Penki žvejai“ organizavo nuomojamo Gudelių ežero įžuvinimą. Į vandens telkinį, dalyvaujant aplinkosaugininkams, paleista 5000 paaugintų starkių.

Žvejų mėgstama ešerinių šeimos žuvis – sterkas, dar vadinamas starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai ir sutinkamas dar ne visur. Jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Savo kilimo vietose, Eurazijos gėlo vandens telkiniuose, sterkiai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus sterkai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg.

Aplinkosaugininkai primena, kad sugautus sterkus arba starkius draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 sterkus. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis gaudantiems žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.) be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už mažesnį nei leistiną ar už ketvirtą sterką tektų sumokėti po 160 eurų.

Šalia Kairių nusidriekęs Gudelių ežeras yra mėgstamas ne tik Šiaulių rajono bet ir miesto gyventojų. Jo nuomotojas – žvejų klubas „Penki žvejai“, šiemet šį telkinį įžuvino jau ne pirmą kartą. Vasaros pradžioje į Gudelių ežerą paleista 1500 vienetų upėtakių ir 1600 dvivasarių karpių.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Policija prašo pagalbos

Telšių apskrities policijos  Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai ieško pasislėpusio nuo bausmės atlikimo Telšiuose gyvenančio Sauliaus Kazlauskio, gim. 1995…