Latviai domėjosi mobilaus darbo su jaunimu patirtimi     

Šiaulių rajono Švietimo pagalbos tarnyboje susirinko daugiau nei 30 atstovų iš Latvijos Respublikos, atstovaujančių įvairias švietimo įstaigas. Svečiai atvyko pasisemti žinių apie mobilųjį darbą su jaunimu, vykdomą mūsų rajone.

Atstovus iš Latvijos pasveikino Švietimo pagalbos tarnybos direktorė Rasa Piežienė. Rajono vicemeras Algis Mačiulis visiems palinkėjo daug šypsenų ir turiningos dienos bei  perdavė Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro linkėjimus. Susitikime taip pat dalyvavo Jaunimo reikalų koordinatorė Viktorija Savickė.

Svečiams buvo pristatytas Švietimo pagalbos tarnybos veiklos pobūdis, komandos nariai, įstaigos ateities planai ir kita veikla. Siekiant kuo vaizdžiau parodyti, kaip mobilus darbas su jaunimu vyksta rajone, buvo parodyti du filmai, kurie ne tik suteikė informacijos apie veiklas, bet ir pralinksmino svečius. Po filmų peržiūros, prie kavos puodelio, buvo diskutuojama apie mobilų darbą, iškylančius iššūkius, sunkumus, problemas.

Svečių atstovė, Latvijos švietimo ir mokslo ministerijos Politikos iniciatyvos ir plėtros departamento ekspertė Alma Brinkmane pristatė atvykusius svečius, papasakojo, kad daugelis jų yra iš skirtingų savivaldybių Latvijoje bei atstovauja įvairias švietimo organizacijas. Latvijoje iki šiol nėra vykdomas mobilus darbas su jaunimu, todėl jiems buvo labai įdomu ir svarbu sužinoti, kaip tai vyksta, kas svarbiausia organizuojant tokio pobūdžio veiklas. A. Brinkmane pabrėžė, kad nuo kitų metų planuojama mobilų darbą su jaunimu pradėti ir Latvijoje.

Pasibaigus diskusijoms, Švietimo pagalbos tarnybos darbuotojai kartu su svečiais išvyko pietų, po kurių laukė apsilankymas Viešosios bibliotekos Gruzdžių A. Griciaus filiale. Čia svečiai galėjo pamatyti, kur vykdomos veiklos jaunimui. Metodininkės darbui su jaunimu Edita Giržadienė ir Dovilė Navickaitė pasidžiaugė, kad tai viena iš geriausių vietų, nes čia visada šilta, tvarkinga, o darbuotojai visada pozityvūs. Po šio vizito latviams iškilo dar daugiau klausimų apie mobilų darbą, jo organizavimą, jaunimo sukvietimą ir panašiai.

Kita viešnagės stotelė – Šakyna. Nuvykus ten, svečiai buvo palydėti į Šakynos mokyklą. Mokyklos direktorius Vytautas Arvasevičius mielai aprodė aplinką, kur renkasi jaunimas bei organizuojamos veiklos. Kadangi oro sąlygos buvo puikios, užsiėmimai su jaunimu vyko lauke. Latvijos atstovai patys galėjo išbandyti sportines veiklas, pabendrauti. Taip pat buvo aplankytas Viešosios bibliotekos Šakynos filialas.

Atsisveikindami Latvijos Respublikos atstovai pasidžiaugė ir padėkojo už nuoširdų bei betarpišką bendravimą, dalijimąsi ne tik sėkmės istorijomis, bet ir nesėkmėmis, problemomis, su kuriomis susiduriama vykdant mobilų darbą. Vizito pabaigoje susitarta toliau bendrauti ir bendradarbiauti vykdant įvairias projektines veiklas.

Dovilė NAVICKAITĖ

Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts