Vykdant pertvarką, išlaikant ir pačias mažiausias mokyklas, pasirengta atsakyti į visus bendruomenėms rūpimus klausimus

Šiaulių rajono savivaldybės taryba kovo 30 dieną patvirtino Šiaulių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metams bendrąjį planą, kurio esmė – jungiant švietimo įstaigas išlaikyti net ir mažiausias rajono mokyklas. Pasirinkti keli tinklo optimizavimo modeliai: vienas jų – įkurti rajone dar vieną jungtinę mokyklą, kitas – mažas mokyklas su nuolat mažėjančiu mokinių skaičiumi prijungti prie didesnių mokyklų, kaip jų skyrius.

Artimiausiame Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikams bus teikiami sprendimo projektai jau dėl konkrečių rajono mokyklų. Yra parengtas sprendimo projektas sutikti Savivaldybėje steigti dar vieną jungtinę mokyklą – Šiaulių r. Kairių jungtinę mokyklą, į vieną darinį tinklaveikos principu sujungiant Kairių pagrindinę mokyklą, Pakapės mokyklą, ir Šilėnų mokyklą, kurios po reorganizacijos veiktų kaip vienas juridinis asmuo. Jungtinė mokykla ir toliau veiktų visuose trijuose dabar veikiančių mokyklų pastatuose, kur ir toliau vyktų ugdymo procesas išlaikant visus esamus klasių komplektus, kuriuose ugdoma ne mažiau 8 mokinių, ir pedagogų darbo vietas. Jei klasėje mažiau 8 mokinių sudaroma jungtinė klasė, jungiant gretimas klases.

Jungtinės mokyklos modelį Šiaulių rajonas yra sukūręs pirmasis šalyje ir įsteigęs pirmąją Lietuvoje jungtinę Dubysos aukštupio mokyklą, kuris sėkmingai veikia ir garsėja visoje Lietuvoje dėl vis didėjančio mokinių skaičiaus, organizuojamo itin kūrybiško, patrauklaus ir vaikams priimtino ugdymo proceso, moderniai sutvarkytų pastatų, kūrybiškai ir inovatyviai įrengtų erdvių. Trijų vis mažėjusių rajono mokyklų – Aukštelkės, Bubių ir Kurtuvėnų – permainos sujungus jas į jungtinę mokyklą yra akivaizdžios. Jungtinės mokyklos modeliu domisi daugelis šalies rajonų, nes tai yra puiki išeitis besikeičiančiai šalies demografinei situacijai. O permainos, sujungus tris mažas rajono mokyklas į Dubysos aukštupio mokyklą, buvo akivaizdžiai į gerą: išlaikyti visi mokyklų pastatai, sumažėjo tik administracijos – direktorių etatų, o vaikų skaičius po reformos augo ir auga toliau.

Sėkmingo proveržio Dubysos aukštupio mokyklos pavyzdžiu tikimasi ir iš antrosios jungtinės mokyklos, kuri, jeigu pritars Šiaulių rajono savivaldybės taryba, būtų įsteigta sujungus Kairių, Pakapės ir Šilėnų mokyklas. Netoli Šiaulių miesto, itin vaizdingoje vietoje esanti Kairių mokykla, sujungus ją su Pakapės ir Šilėnų mokyklomis, turi visas galimybes išaugti į didelę, modernią, sutvarkytą ugdymo įstaigą, kokia tapo Dubysos aukštupio mokyklą. Tikimasi, kad į atsinaujinusią mokyklą galėtų sugrįžti ir į kitas mokyklas išvykę mokytis vis gražėjančios Kairių miestelio ir aplinkinių gyvenviečių vaikai.

Artimiausiame rajono tarybos posėdyje bus svarstomas ir sprendimo projektas „Dėl sutikimo reorganizuoti Šiaulių r. Šakynos mokyklą“,  kurią siūloma prijungti prie Gruzdžių gimnazijos, tampant šios gimnazijos skyriumi. Svarstomas Šakynos mokyklos prijungimas prie didesnės ugdymo įstaigos tampant jos skyriumi iš esmės keis pavadinimą, administravimo kaštus, tačiau mokykla išlieka dirbti savo pastate ir turi visas galimybes ugdyti Šakynos ir aplinkinių gyvenviečių vaikus.

Rengiantis reorganizacijai, ugdymo įstaigos kviečiamos susitelkti į permainas, kurios vietos bendruomenėse, mokyklose vyktų sklandžiai, kūrybiškai ir atsakingai, išlaikant ir kuriant palankias šiuolaikiškam, kokybiškam ugdymo procesui mokyklas.

Šiuo metu vyksta nuotoliniai susitikimai su reorganizuojamų mokyklų, gyvenviečių bendruomenėmis, atsakoma į visus iškilusius klausimus. Jeigu iškyla papildomų klausimų, kviečiame skambinti, kreiptis ir gauti aiškius, ne nuomonėmis, emocijomis, o faktais pagrįstus atsakymus.
Į Jūsų klausimus pasirengę atsakyti:

Šiaulių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas

Raimondas Galkus tel. (8-41) 432 574 arba 8 655 72447;

Šiaulių r. Kairių pagrindinės mokyklos

l.e.p Dalia Gricienė 8 646 02473

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts