Nuteistas vyras, įsibrovęs į senolės namus ir ją sumušęs bei apiplėšęs

Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose paskelbtas nuosprendis Kelmės rajono gyventojui 53 m. P. Š., kuris naktį pro langą įsibrovė į senolės namus, ją sumušė ir atėmė penkiasdešimt centų. Teismas kaltinamajam skyrė laisvės atėmimą ketveriems metams, bausmę atliekant pataisos namuose.  Be to, P. Š. nukentėjusiajai turės sumokėti 3000 eurų neturtinės ir 60 eurų turtinės žalos.

„Nusikaltimas yra brutalus ir žiaurus, –  sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Laima Borkovskienė. – Plėšimas – tai nusikalstama veika, kuri priskiriama sunkių nusikaltimų kategorijai. Nusikaltimas padarytas prieš garbaus amžiaus moterį, suduodant jai smūgius kumščiais į įvairias kūno vietas ir padarant nežymų sveikatos sutrikdymą, taip atimant galimybę nukentėjusiajai priešintis ir pagrobiant jai priklausančius 50 centų.“ 

Kaltinamasis nepripažino kaltės, keitė parodymus ir taip siekė suklaidinti teismą. Tačiau teismas P. Š. kaltę visiškai įrodė. Kaltinamasis yra keturis kartus teistas, iš jų – tris kartus už smurtinius nusikaltimus. Nusikalstamą veiką padarė praėjus keturiems mėnesiams po grįžimo iš įkalinimo įstaigos. Anot teisėjos  L. Borkovskienės, tai parodo kaltinamojo nenorą keistis, jo kaip asmens agresyvumą. Todėl jis turi būti izoliuotas nuo visuomenės.

Kelmės rajono gyventojas P. Š. daug kartų baustas administracine tvarka, nedirba ir nėra registruotas Užimtumo tarnyboje, neturi nuolatinės gyvenamosios vietos.

Teismas nustatė, kad Kelmės rajono gyventojas P. Š. į senolės namus įsibrovė 2019 m. spalio pabaigoje, apie 20 valandą. Užpuolikas išdaužė keturis langų stiklus ir į gyvenamąjį namą įlipo pro langą. Vyras parvertė nukentėjusiąją ant grindų, mušė kumščiais į veidą, nugarą, sėdmenis, kojas. Moteris priešinosi ir ėmė šauktis pagalbos. Tuomet kaltinamasis, uždėjęs nukentėjusiajai ant burnos ranką ir rūbus, dusino ją bei reikalavo atiduoti pinigus. Užpuolikas pagrobė 50 centų. Nukentėjusiajai padarė nežymų sveikatos sutrikdymą, atėmė galimybę jai priešintis.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/
Total
12
Dalinasi
Related Posts