Nukentėję ligoninės darbuotojai atleido gydymo įstaigoje įžūliai pasielgusiems šiauliečiams

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis ligoninės priėmimo patalpose gydytojui ir apsaugos darbuotojui kumščiu trenkusiam kaltinamajam A. P. ir slaugytojo padėjėją į sieną pastūmusiam kaltinamajam J. T. Teismas atleido kaltinamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės, kaltinamiesiems susitaikius su nukentėjusiaisiais. Baudžiamoji byla nutraukta. Abu kaltinamieji turės sumokėti po 250 eurų (5 MGL) įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

„Kaltinamieji šiauliečiai kaltais prisipažino visiškai, atsiprašė nukentėjusiųjų, su jais susitaikė. Tai patvirtina byloje esančios taikos sutartys, kuriose kaltinamieji atsiprašė nukentėjusiųjų, o nukentėjusieji jiems atleido, – sako baudžiamąją bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Audrius Sadauskas. – Nukentėjusieji kaltinamiesiems jokių pretenzijų neturėjo, žala nebuvo padaryta, civilinio ieškinio nereiškė ir prašė atleisti kaltinamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės susitaikius. Nukentėjusieji sutiko, kad baudžiamoji byla būtų nutraukta.“

Visuomenės rimtį ir tvarką ligoninėje sudrumstę kaltinamieji 40 m. M. P. ir 39 m. J. T. prisipažino padarę nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Tai abiejų kaltinamųjų atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Jų atsakomybę sunkinančios aplinkybės – kad nusikalstamą veiką padarė apsvaigę nuo alkoholio ir veikdami bendrininkų grupėje. Kaltinamieji padarė nesunkių nusikaltimų kategorijai priskiriamas nusikalstamas veikas, neteisti, dirbantys.

Kaltinamasis M. P. teisme sakė, kad stiklu susižalojo atėjęs pas draugą pasveikinti su gimtadieniu. Dėl didelio kraujavimo neteko daug kraujo. Namuose jau buvo išgėręs. Susižalojusįjį nuvežė į ligoninę, kur medikai suleido jam vaistų. Kartu į ligoninę važiavo ir J. T. Jie priimamajame sėdėjo ir laukė. M. P. tvirtino pradėjęs baimintis, kad niekas juo nesirūpina, kad gali ir numirti nukraujavęs. Pasak šiauliečio, susisuko jam galvoje, todėl sudavė gydytojui ir apsaugos darbuotojui. Blaivus nebūtų to padaręs.

Teismas nustatė, kad M. P. ir J. T. 2020 m. gruodžio 18 d. apie 22.20 val. viešoje vietoje – ligoninės priėmimo patalpose – tyčia įžūliu elgesiu ir vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams, bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, o būtent – M. P. sudavė vieną smūgį kumščiu nukentėjusiajam gydytojui-chirurgui į veido sritį ir vieną smūgį kumščiu nukentėjusiajam apsaugos darbuotojui, o J. T. pastūmė į sieną nukentėjusiąją slaugytojo padėjėją.

Išaiškinti M. P. ir J. T., kad jei jie per vienus metus padarys baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti sprendimą dėl atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės ir spręsti dėl jų baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas. Jeigu jie per vienus metus padarys naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės nustos galioti ir bus sprendžiama dėl jų baudžiamosios atsakomybės už visas padarytas nusikalstamas veikas.

Nuosprendis per 20 dienų apeliacine tvarka nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Asociatyvi nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts