Nepatartina maudytis Švedės tvenkinyje 


Birželio 17-19 dienomis buvo paimti vandens mėginiai iš Šiaulių rajono vandens telkinių. Po atliktų tyrimų rajono Visuomenės sveikatos biuras (VSB) nerekomenduoja maudytis Švedės tvenkinyje, kur padidėjęs užterštumas.

Atlikus vandens laboratorinius tyrimus, nustatyta, kad Ginkūnų seniūnijoje esančiame Švedės tvenkinyje žarninių enterokokų kolonijas sudarančių vienetų skaičius šimte mililitrų vandens nustatytas – 190, o žarninių lazdelių kolonijas sudarančių vienetų skaičius šimte mililitrų vandens nustatytas – 1986,3.

Vertinant maudyklų vandens kokybę, yra atsižvelgiama į mikrobiologinius parametrus. Tiriamas žarninių enterokokų (Intestinal Enterococci) skaičius 100 mililitrų. Jų turi būti ne daugiau kaip 100. Žarninių lazdelių (Escherichia coli – E. coli) kolonijas sudarančių vienetų skaičius 100 mililitrų turi būti ne daugiau kaip 1000.

Rajono VSB informuoja, kad Švedės tvenkinyje (Ginkūnų seniūnija) vanduo neatitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl jame rekomenduojama nesimaudyti.

Švedės tvenkinio vandens pakartotiniai tyrimai bus atliekami artimiausiu metu.

Kituose Šiaulių rajono vandens telkiniuose vanduo atitinka higienos normos reikalavimus, todėl maudytis galima.

Nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko ar gumos nė vienoje maudykloje nepastebėta. Vandens temperatūra siekė nuo 21 iki 25 laipsnių.

Kiti visų Šiaulių rajono tvenkinių vandens mėginiai bus imami liepos 3 dieną.

Pagal rajono VSB inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Laiptai

Kūčių diena pasitaikė šviesi, snieguota ir šalta, o retsykiais – ir su saulės spinduliu. Ši diena dar nebuvo…