Neblaivus savaitgalis. Moterys nenusileidžia vyrams

Praėjusį savaitgalį Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pradėjo septynis ikiteisminius tyrimus už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio, kai girtumas viršijo 1,5 prom. Vienus juos sustabdė policijos pareigūnai, kitus – kelyje pasitaikiusi kliūtis, kuri neblaiviam vairuotojui tampa nebeaplenkiama. Keisčiausia, kad dauguma sulaikytojų pripažino, jog prie vairo sėdo ir važiavo, žinodami, kad vairuoti neblaiviam transporto priemonės nevalia. Jei vidinių stabdžių nebuvimas buvo būdingas daugiau vyrams, tai šis savitgalis parodė, kad moterys vyrams nenusileidžia. Dvi jų, pasiekusios per dvi promiles, sėdo prie automobilio vairo ir sukėlė eismo įvykius.

Birželio 6-ąją Šiauliuose, Gytarių g., prie viešbučio, , automobilis OPEL ZAFIRA, važiuodamas atbuline eiga, atsitrenkė į stovėjusį automobilį SUBARU LEGACY, jį apgadino ir iš įvykio vietos pasišalino. Apgadinto automobilio (2,24 prom.) savininkas policijos pareigūnams nurodė, kad eismo įvykio kaltininkė  – 34 metų jo pažįstama moteris, su kuria laiką leido prie alkoholio taurės. Jiems susipykus, moteris  nutarė važiuoti namo, tačiau vairuoti sekėsi sunkiai, nes girtumas kirto per koordinaciją, ir ji,  nebesuvaldžiusi automobilio, kliudė savo pažįstamo vyro automobilį. Policijos pareigūnai rado moterį Vasario 16-osios gatvės namo kieme miegančią automobilyje. Jai buvo nustatytas 2,24 prom. girtumas ir miegoti ji buvo perkelta į  areštinę.

Joje tą pačią dieną atsidūrė  ir neblaivi 27 metų Kuršėnų gyventoja. Pasiekusi 2,01 prom. Girtumą, ji sėdo prie prieš savaitęįsigyto automobilio  MAZDA 323 vairo ir Kuršėnuose, T.Tilvyčio g., važiuodama atbuline eiga, atsitrenkė į kelio ženklą bei jį nulenkė. Šio įvykio priešistorija labai panaši į pirmojo įvykio – mėgavimasis alkoholiu. Moteris talkino giminaitei ir padėjo jai nešti malkas, pertraukėlių metų gurkšnojant šampaną bei sidrą. Kai malkos buvo suneštos, moterys buvo ištuštinusios  tris litrus sidro ir tris butelius šampano. Kai „pavargusi“ giminaitė nuėjo miegoti, 27 metų kuršėniškė nutarė į netoliese esančius savo namus parvažiuoti automobiliu, tačiau ją sustabdė kelio ženklas. Moteris  tvirtino suprantanti, kad vairuodama automobilį neblaivi padarė nusikaltimą ir dėl to dabar labai gailisi.

Dėl savo lengvabūdiško poelgio gailisi ir 42 metų šiaulietis. Birželio 6-osios vakare jo vairuojamas automobilis buvo sustabdytas  Kuršėnuose. Kelyje Šiauliai – Palanga JAGUAR XJ SUPER V8 vairavusiam  vyrui  buvo nustatytas 1,55 prom.girtumas. Vyras su savo žmona po neblaivios dienos Palangoje grįžo namo į Šiaulius. Kiek alaus ir šampano buvo išgerta, vyras negalėjo atsakyti, tačiau jis teigė, kad jautėsi gerai ir todėl kelionės nutarė neatsisakyti, nors ir puikiai žinojo, kad vairuoti  negalima. Žmona vyro nuo klaidos irgi nesulaikė. Matyt, šampanas ir jai sukėlė geros savijautos euforiją. Pasisekė šiauliečiams, kad jų automobilį sustabdė policijos pareigūnai, o ne kokia kita transporto priemonė. Pasekmės būtų buvusios daug liūdnesnės, nei bauda ir teisės vairuoti netekimas.

Raseinių rajone taip ir nutiko neblaiviam 52 metų vyrui, kuris birželio 7-osios dieną neblaivus (2,07 prom.) vairuodams automobilį VW GOLF keliu Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis, nebesugebėjo išlaikyti saugaus atstumo ir  kliudė ta pačia kryptimi dviračiu važiavusį vyrą. Dviratininkas  dėl patirtų trumų po medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai. Vairuotojui gresia ne tik minėtos sankcijos, bet ir teks patuštinti kišenę nukentėjusiojo gydymo išlaidoms padengti.

Radviliškyje, Kapų g., birželio 7-osios vakare  neblaivaus  (3,15 prom.) 34 metų vyro, kuris net neturi įgijęs teisės vairuoti, vairuojamą  HONDA CIVIC sustabdė  gyvenamojo namo tvora. Nuvertęs ją, vyras iš įvykio vietos nuvažiavo. Policijos pareigūnai pagal liudytojų parodymus netoliese surado iš įvykio vietos pasišalinusiį automobilį ir jo vairuotoją. Šis teigė niekur nevažiavęs, nors šalia apgadintosios tvoros mėtėsi jo vairuototo automobilio detalės.

Nors teisės vairuoti nėra įgijęs, 29 metų šiaulietis įsigijo automobilį ir juo birželio 6-osios pavakary Šiauliuose, Bielskio g., važinėjosi neblaivus. Policijos pareigūnai jį sulaikė prieVOLKSWAGEN GOLF vairo važiuojantį po žvejybos. Kiek sužvejota žuvies, istorija nutyli, tačiau alkoholio matuoklis „sužvejojo“ 1,80 prom. alkoholio jo kraujyje. Ir vėl tas pats tvirtinimas: „aš žinojau, kad draudžiama vairuoti automobilį būnant apsvaigusiam nuo alkoholio, tačiau vis tiek vairavau, dėl to dabar labai gailiuosi.“

Dažnai žmonės savo poelgius bando teisinti nežinojimu. O čia žino, tačiau vis tiek daro. Kodėl? Vyras tik trukteli pečiais.

30-metis šiaulietis,  birželio 6-osios naktį su draugais leidęs alkoholio ir draugų kompanijoje, pasirodo, apsiskaičiavo. Kai kompanija naktį susiruošė patraukti link  vandens telkinio, prie vairo sėdo minėtas vaikinas.Anot jo,  kiek išgėrė, pasakyti negalįs, tačiau jautėsi gerai ir pasišovė vairuoti draugei priklausantį automobilį AUDI A4. Jis teisinosi, kad buvo įsitikinęs, jog tikrai negalėtų priripūsti daugiau nei 1,5 promilės. Bet ėmė ir pripūtė 1,66 prom. Įdomus pasiteisinimas – 1,5 promilės apsvaigimas juk taip pat nėra leistinas ir už jį taip pat numatyta atsakomybė, tik – administracinė. O  girtam vežti girtų asmenų kompaniją – gal ir drąsu, tačiau rizika juos sužaloti ar pražudyti – didžiulė.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts