Verbūnuose atidaroma socialinės globos įstaiga

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė ir vyresnioji skyriaus specialistė Virginija Kutkevičienė atvyko apžiūrėti šį spalio 23 d. atidaromos UAB „Kitada“ įsteigtos dar vienos privačios socialinės globos įstaigos Šiaulių rajone. Verbūnų globos namai įkurti buvusiame Verbūnų mokyklos pastate. 17-oje kambarių gyvens 40 pagyvenusių, socialinės globos ir slaugos reikalingų žmonių iš Šiaulių rajono ir miesto, Klaipėdos, Radviliškio, Kelmės, Pakruojo rajonų. Jau dabar, kai namai net nepradėjo veikti, bėra likusios vos 3 laisvos vietos iš 40-ies.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, perkirpęs simbolinę atidarymo juostelę, sakė, kad svarbiausia, jog šie namai senjorams būtų jaukūs, šilti ir atstotų savus namus. Globos namų patalpos gana erdvios, gyventi čia patogu ir dėl ramybės, gražios gamtos, senjorams yra kur lauke prisėsti, pasivaikščioti. Rajono vadovas teigė, kad socialinės globos įstaiga senjorams yra labai reikalinga, nes yra didelis tokios paslaugos poreikis.

Bendrovė „Kitada“ labai greitai Verbūnuose įrengė patalpas ir pradeda veiklą. Tai jau treti Linos ir Vitalijaus Žalių bendrovės įkurti globos namai senjorams. Pirmieji jų įkurti globos namai jau ketverius metus veikia Joniškio rajone, Kepaliuose, antrieji prieš metus – 2019-ųjų spalį – atidaryti Šiaulių rajone, Varputėnuose, beveik ištuštėjusiame buvusių Varputėnų kultūros namų bei žemės ūkio bendrovės kontoros pastate. O dabar veiklą pradeda ir jų įsteigti globos namai Verbūnuose.

UAB „Kitada“ direktorė, Verbūnų globos namų steigėja Lina Žalienė, teigė, kad bendrovė lėšų pirkti pastatus neturi, todėl renkasi nuomoti Savivaldybės pastatus, kurie yra tušti. Bendrovė dalyvavo pastato Verbūnuose nuomos konkurse ir jį laimėjo. Socialinei globai Verbūnuose yra įrengta 17 vienviečių, dviviečių ir triviečių bei vienas keturvietis kambarys. Globos namų steigėja pasakojo, kad maistą gyventojams gamins globos namuose, nes yra tam skirta virtuvė. Jau įdarbinta 10 žmonių, iš kurių daugelis vietiniai, gyvenantys aplinkinėse gyvenvietėse, tačiau kelių darbuotojų dar trūksta.

Lina Žalienė pasakojo, kad per ketverius metus įkūrusi trejus globos namus šeima pamiršo išeigines. Socialinio pedagogo išsilavinimą turinti moteris pasakojo, kad septynerius metus dirbo mokykloje socialine pedagoge, tačiau save atrado dirbdama ne su vaikais, o su suaugusiais.

Lina Žalienė pasakojo, kad greta globos, maitinimo paslaugų senjorams yra organizuojami renginiai, meno terapijos užsiėmimai, o gyvenimas iki koronaviruso pandemijos, pasak jos, kitų jos vadovaujamų globos namų gyventojams buvo labai aktyvus ir kūrybiškas. Lina Žalienė, norėdama organizuoti įvairias kūrybines terapijas, pati pradėjo lankyti meninės kūrybos užsiėmimus. Jos tapybos darbai, keramika jau puošia ir Verbūnų globos namų bendrąsias patalpas bei gyventojų kambarius. Didelį dėmesį globos namai skiria bendram jų gyventojų laisvalaikiui su vietos bendruomenėmis, muzikos ir dailės mokyklomis, nemažai globos namų kaimynų, vietos bendruomenių narių įprato savanoriauti ir savo laiką skiria globos namų gyventojams – tai teikia abipusį džiaugsmą ir prasmę.

Mes siekiame, kad globos namuose gyvenantys senjorai taptų vietos bendruomenės dalimi, kad gyvenimo saulėlydyje gyventų gražiai, pagarbiai“, – sakė Lina Žalienė.

Šiaulių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Šiuparienė teigė, kad socialinių paslaugų poreikis ir Šiaulių rajone, ir visoje Lietuvoje nuolat didėja.

„Džiaugiamės, kad atsiranda daugiau vietų, kur teikiamos socialinės paslaugos labai reikalingos senjorams, asmenims su negalia. Daug pasako tai, kad įstaigai dar net nepradėjus veikti, bėra likusios trys laisvos vietos iš 40-ies. Žmonės sužinoję, kad rajone steigiasi nauja įstaiga, jau prieš kelis mėnesius rezervuoja vietas. Socialinės paramos skyriaus paskirtis – tenkinti didėjantį paslaugų poreikį ir sudaryti sąlygas žmonėms gauti reikiamas paslaugas kuo arčiau namų, nes taip patogiau ir artimiesiems aplankyti ir pačiam žmogui emociškai geriau būti savo krašte. Tai ir vyksta Šiaulių rajone“, – sakė vedėja Jolanta Šiuparienė.

Vedėja skaičiavo, kad Šiaulių rajone veikia Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui priklausantys globos namai Meškuičiuose, Kuršėnų ligoninės globos padalinys bei treji privatūs senjorų globos namai – Briduose, Varputėnuose ir šiuo metu pradedantys veikti Verbūnuose. Minėtose įstaigose teikiamos paslaugos suaugusiems asmenims.

Lina Žalienė pasakojo, kad jau penktadienį atvyks pirmieji globos namų gyventojai, o visi namai užsipildys per keturias dienas. Skubėti negalima ir dėl atvykstančių čia gyventi asmeninių poreikių, nes reikia susipažinti su jų ligų istorijomis, sužinoti pomėgius, užpildyti dokumentus, ir dėl COVID-19 pandemijos. Verbūnų globos namų steigėja pasakojo, kad gyventojai bus priimami palaipsniui, kad būtų galima valdyti srautus ir išvengti koronaviruso infekcijos.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts