Nebeliks medicinos punkto

Šiaulių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, gyventojai sensta, todėl dažniau reikalinga medikų pagalba. Kadangi Šiaulių rajono kaimuose ir gyvenvietėse mažėja gyventojų, medicinos punktai tampa nuostolingais, prie jų veiklos reikalingas rajono savivaldybės prisidėjimas.
Kaimuose esančių medicinos punktų veiklą stengiamasi optimizuoti. Nuo šių metų spalio 1 dienos nutraukiama Ringuvėnų medicinos punkto veikla.
Pasak Šiaulių rajono savivaldybės gydytojos, kad medicinos punktas sėkmingai funkcionuotų, jis turėtų aptarnauti 800 – 1500 prisirašiusiųjų asmenų. Ringuvėnų medicinos punkte buvo likę prisirašę tik 432 pacientai. Per metus į Ringuvėnų medicinos punkto medikus kreipdavosi tik  apie 30 pacientų. Kadangi šis medicinos punktas patenka į Kuršėnų miesto ribas, gyventojai dažniau kreipiasi į Kuršėnų miesto medikus. Išėjus iš darbo Ringuvėnų medicinos punkto bendrosios praktikos slaugytojui, medicinos punkte bendruomenės sveikatos slaugytojo veikla nevyksta ir nuo spalio 1 dienos šio medicinos punkto durys užsivers visam laikui.
Yra ir daugiau nuostolingų medicinos punktų
Tarybos posėdyje Šiaulių rajono politikai pastebėjo, kad rajone yra ir daugiau medicinos punktų, kuriuose prisirašiusių pacientų „ne prūdai“. Pavyzdžiui, Aukštelkės medicinos punkte yra tik 124 prisirašę gyventojai, Bridų – 139, Pakapės – 148. Jie taip pat nuostolingi, tačiau funkcionuoja ir jų nesiruošiama uždaryti. Pasak savivaldybės gydytojos, šie medicinos punktai yra toliau nuo miesto, gyventojams nebūtų patogu važinėti pas medikus ir šiuos punktus išlaikyti būtina.
Ar sulauks rėmimo privatūs medicinos kabinetai?
Kadangi kaimuose esantys medicinos punktai finansuojami iš savivaldybės biudžeto, Šiaulių rajono savivaldybės nariams iškilo klausimas, ar nebūtų galima remti privačių gydytojų, turinčių savo kabinetus kaimuose?
Gydytojas, gyvendamas kaime, galėtų verstis privačia praktika ir gauti papildomą finansavimą iš savivaldybės. Politikų nuomone, gal toks rėmimas padėtų išplėsti privačių gydytojų kabinetų tinklą kaimiškose teritorijose.
Gal taip būtų galima ir lėšų sutaupyti – kaime gyvenantis gydytojas galėtų kabinetą įsirengti savo namuose, nebereikėtų skirti nemažų lėšų medicinos punkto pastato išlaikymui.

Tačiau, pasak savivaldybės gydytojos, kol kas kaimuose nėra  privačių gydytojų kabinetų, o kai jie atsiras ir bus kalbama apie galimybę suteikti jiems finansavimą iš rajono savivaldybės biudžeto.
Medicinos punktai turi išlikti arti žmogaus
Pasak savivaldybės gydytojos I. Rimgailienės, medicinos punktų išlaikymui 2019 m. iš savivaldybės biudžeto skirta 50 tūkst. eurų. „Iš šios sumos dengiamas slaugytojų darbo užmokestis,transporto išlaidos, nes slaugytojos važinėja pas ligonius į namus“.
Pasak gydytojos, kad ir nuostolingi medicinos punktai, jei kaimuose turi išlikti, jie yra išdėstyti taip, kad būtų arčiau žmogau, o uždaryti medicinos punktą kaime būtų sudėtinga ir Taryba tam nepritartų.
Na, nepritartų ne tik Taryba, tačiau ir gyventojai, pripratę prie savo „daktarikės“, ja pasitikintys ir patikintys ne tik sveikatą, bet ir gyvenimiškas paslaptis. 

Auksė Jasilionienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts