Paminėta Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena 

Prieš 79-erius metus buvo pasirašytas Molotovo-Ribentropo paktas, o prabėgus 50-iai metų Lietuvos, Latvijos ir Estijos tautos susijungė rankomis Baltijos kelyje, kad pareikštų savo Laisvės troškimą. Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena Kuršėnuose netradiciškai paminėta Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. 

10 valandą bažnyčios varpai visus tikinčiuosius kvietė į šv. Mišias pasimelsti už stalinizmo ir nacizmo aukas. Jas aukojo kunigas Vytautas Kadys.

Po šv. Mišių vyko Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metų paminėjimas. Prisiminti šią išskirtinę asmenybę ir plačiau susipažinti su Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos istorija, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro vyriausias režisierius Zenonas Gestautas pakvietė istorijos mokytoją Arvydą Ščipoką.

Susirinkusius pasveikino ir  apie laisvės svarbą kalbėjo rajono meras Antanas Bezaras, kuris taip pat dėkojo visiems susirinkusiems renginio dalyviams, organizatoriams ir savo pasirodymais sielos atgaivą dovanojusiam rajono Kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Melodija“.

Savo mintimis dalijosi ir Seimo Pirmininko pirmosios  pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė.

Po Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos minėjimo Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje visi rinkosi prie Tremtinių kryžiaus ir prie Rezistentų atminimo paminklo. Ten buvo padėta gėlių ir uždegta žvakučių.

Vaiva MELVYDAITĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts