Velykos bus švenčiamos

Lietuvos Vyskupų Konferencija Velykų šventes kviečia sutikti jungiantis maldomis per radiją, televiziją ir internetą, nes Mišios vyks be tikinčiųjų bažnyčiose.

Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas šiandien, penktadienį, pranešė, kad Lietuvos Vyskupų Konferencija gavo nurodymus iš Vatikano, kaip ir toliau plintant koronavirusui pasitikti artėjančias Velykas.

„Šitie pakeitimai – tiek viešųjų mišių, liturgijų nebuvimas, tai yra artimo meilės veikimas. Artimo meilės tam, kad apsaugotume visus, kurie yra ypač rizikos zonoje, kad nesusirgtų. Tas apsiribojimas ir dalyvavimas mišiose per radijo, televizijos, interneto transliacijas yra būdas iš vienos pusės apsaugoti (…) kviečiame žmones jungtis prie maldų per visą šitą laikotarpį, o ypatingai per Velykų Didžiąją savaitę ir Velykų tridienį“, – teigė jis.

G. Grušas sakė, kad kai kas buvo pasiūlęs perkelti šitas šventes į kitą laiką, tačiau Šventasis Sostas pabrėžė, kad tai yra šventės, kurios negali būti keliamos į kitą laiką.

Lietuvos Vyskupų Konferencija karantino metu atsisakiusi viešų mišių, be žmonių jos vyks ir laukiant Velykų, o šalia to vyskupai per Didžiąją savaitę atsisako ir kai kurių tradicijų.

„Mūsų įprastos procesijos per visą savaitę yra išbrauktos iš liturgijos. Didįjį ketvirtadienį vakare yra Viešpaties paskutinės vakarienės mišios (…) Liturgijoje numatyta įprastai kojų plovimas. Šiais metais, todėl kad bus mišios be žmonių, ta dalis praleidžiama. Dėl karantino atidedamas ir tradicinis suaugusiųjų krikštas, kiti sakramentai, taip pat žmonės raginami neskubėti atlikti išpažinties – tą bus galima padaryti pasibaigus karantinui“, – teigė arkivyskupas G. Grušas.

Jis pridūrė, kad Velykos tikintiesiems yra svarbiausia šventė, o Velykų tridienis – svarbiausias metų laikas.

„Nors nevyks procesijų Velykų rytą, bet aštuntą ryto bus skambinami varpai“, – sakė dvasininkas.

Kristaus prisikėlimo šventė – Velykos – šiemet minimos balandžio 12 dieną. Dėl plintančio koronaviruso Lietuvoje karantinas pratęstas iki balandžio 13 dienos 24 valandos. Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas sakė, kad Velykų laikotarpio mišios vyks be tikinčiųjų bažnyčiose ir bus transliuojamos per internetą.  

Total
0
Dalinasi
Related Posts