Naglis Bierancas: buvimas socialinių tinklų žvaigžde – ne amatas

Išbandžius save vienoje profesijoje suprasti, kad ji skirta ne tau nėra blogai. Kaip ir tiksliai nežinoti savo pašaukimo, svarbiausia yra nenustoti jo ieškoti bei viskuo domėtis, tvirtina garsus šokėjas bei fotografas Naglis Bierancas. Profesinio kelio ieškantiems jaunuoliams jis pataria gyvenime veikti tai, kas jiems iš tiesų įdomu, nors pripažįsta, jog tėvų spaudimas renkantis amatą gali būti stipresnis už norus. Socialinių tinklų žvaigžde tapęs menininkas tai sako iš savo patirties – jis pats mokėsi baleto dėl to, kad link jo pastūmėjo mama.

N. Bierancas atviras: daugelį vyresnių klasių moksleivių kamuojantis nežinomybės jausmas galvojant apie būsimas studijas ir profesiją, nebuvo svetimas ir jam. Anot pašnekovo, dar prieš kelerius metus jis svarstęs, ar tikrai veikiantis tai, ko jo širdis iš tiesų geidžia.

„Tiesa, pastaruoju metu tokia nežinomybė jau kamuoja mažiau. Bet nuolatinis savęs ieškojimas yra sudėtinė gyvenimo dalis. Reikia nebijoti klysti ir geriau išbandyti save viename ar kitame amplua, negu po to gailėtis nepabandžius. O pradėti savęs ieškoti reikėtų dar nepriartėjus baigiamiesiems egzaminams, pavyzdžiui, lankant būrelius ir kitas popamokines veiklas. Bent jau tokia yra mano asmeninė patirtis“, – tikina N. Bierancas, kuris savąja profesijos pasirinkimo istorija ir jos vingiais su moksleiviais pasidalins spalio 25 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame „Studfeste“.

Pasak N. Bieranco, ieškodami savęs moksleiviai patiria spaudimą iš tėvų, mokytojų ar bendraamžių pusės. To rezultatas – neretai pasitaikanti situacija, kuomet pasirenkama studijuoti tai, ko nori tėvai, mokantys už jaunuolio studijas ir jį finansiškai išlaikantys.

„Štai viena draugė krimto rimtus mokslus Londone, o grįžusi į Lietuvą viską metė ir pradėjo mokytis kirpėjos amato, kuris jai atneša daug didesnį džiaugsmą. Pats baigiau baleto mokyklą tik dėl to, kad mane į ją įstūmė mama. Man ten nepatiko jau po dviejų savaičių, bet mama ragino išbūti bent metus, po kurių galbūt pakeisiu savo nuomonę. Bet ir po metų mano nuomonė nepasikeitė, tiesa, vėliau pasidarė gaila baletą mesti vien dėl viso įdirbio.

Tačiau jau mokykloje žinojau, kad veiksiu kažką susijusio su šokiu, tiesa, tikrai ne su klasikiniu baletu, kurį lankiau devynerius metus. Taip ir buvo“, – pasakoja N. Bierancas, kurio gyvenime dar mokyklos laikais atsirado ir kitas hobis – fotografija, kurią trumpai studijavo, vėliau metė, bet kuria profesionaliai užsiima iki šiol ir nedvejodamas vadina itin mėgstamu darbu ir amatu.

Nors šokiai ir fotografija yra pagrindinė N. Bieranco gyvenimo aistra, tačiau nemažai jaunų žmonių menininką vis dažniau žino kaip socialinių tinklų žvaigždę, bei patys svajoja apie ateitį turint daugybę sekėjų „Instagram“ ar „Facebook“ paskyrose. Visgi, pašnekovo teigimu, veikla socialiniuose tinkluose neturėtų tapti pagrindine ir užgožti specialybės pasirinkimo.

„Jaunuoliai dažnai mato tik gražiąją socialinių tinklų įžymybių pusę, kaip yra smagu turėti daug sekėjų ar ką nors reklamuoti, bet mes nežinome kas mūsų laukia ateityje. Aš, pavyzdžiui, džiaugiuosi, jog turiu amatą ir jo nemetu, man patinka mano darbas. Be to, fotografijos išmanymas padeda socialiniuose tinkluose perteikti vizualinius sprendimus.

Mano patarimas jaunimui yra nepamesti galvos ir galvoti apie profesijos įgijimą, nes socialiniai tinklai yra tik papildoma veikla. Jeigu ką nors labai traukia „Instagram“ ar panašūs dalykai, toks žmogus galbūt galėtų mokytis marketingo, kuris padėtų perprasti socialinių tinklų veikimo principus?“, – svarsto N. Bierancas, pridūręs, jog būsimame „Studfesto“ pranešime moksleiviams akcentuosiantis, jog mokytis bet kurio amato ir gilintis į dominančią sritį gyvenime galima bet kada.

Pavyzdžiu čia galėtų būti pats N. Bierancas. Praėjusių metų rudenį jis nusprendė save išbandyti keramikos pamokose. Tiesa, fotografijos į molio dirbinius menininkas iškeisti kol kas nežada – keramiką vadina tik maloniu hobiu ir puikia atsipalaidavimo bei meditacijos priemone.

Apie Studfestą 2018:

Studfestas – vienintelė konferencija – festivalis, padedantis atsakyti į klausimus apie studijas, karjerą ir gyvenimo kelio pasirinkimą pabaigus mokyklą. Pritaikytas gimnazistams, tačiau tinkamas ir savęs neatrandantiems studentams.

 16 Studfesto pranešėjų dalinsis savo patirtimi, kaip planuoti karjerą, pagal kokius kriterijus rinktis studijų kryptį ir ką daryti jau šiandien, kad galėtum būti sėkmingu ateityje. Visa tai pateikiama linksmu ir įdomiu formatu, o pertraukų tarp pranešimų metu Studfesto dalyviai galės gyvai pabendrauti su aukštųjų mokyklų, verslo atstovais bei sėkmingą karjerą susikūrusiais žmonėmis.

 Daugiau informacijos: www.studfestas.lt

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts