Žygis „Knygnešių keliais“ 

Bazilionų apylinkėse organizuotas pėsčiųjų žygis „Knygnešių keliais“, skirtas knygnešių (1864-1904 ) atminimui, Spaudos atgavimo ir knygos dienai bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Gegužės 5-oji Bazilionuose prasidėjo triukšmingai. Nuo 7:00 ryto miestelio centre ir pakraščiuose parkavosi automobiliai, o iš jų išlipę žmonės traukė kultūros centro link, kur buvo įsikūręs pėsčiųjų žygio „Knygnešių keliais“ štabas.

Prieš dešimtą ryto prasidėjo šventės atidarymas.

Žygeivius pasveikino Bazilionų kultūros centro mišrus vokalinis duetas (vadovas Raimondas Sinkevičius), gero kelio ir gražaus oro palinkėjo miestelio bendruomenės pirmininkas Vytautas Julius Radžvilas.

Pėsčiųjų žygio asociacijos Šiaurės regiono vadovas Nerijus Kundrotas paskelbė žygio pradžią ir  Bazilionų miestelis ištuštėjo. Tačiau neilgam. Jau po keleto valandų  diplomų atsiimti sugrįžo pirmieji 16 kilometrų žygiavę sportininkai, o kol sulaukėme paskutinių 40 kilometrų ėjusių žygeivių, atėjo ir vakaras.

Iš visos Lietuvos į Bazilionus šią dieną atvyko daugiau nei 400 pėsčiųjų žygių entuziastų, kuriems labai patiko mūsų miestelis ir jo apylinkės.

ŠRSKC Bazilionų filialo informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts