Nacionalinės Dauno sindromo diena paminėta gimnazijoje  

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje galėjai sutikti daug gimnazistų ir mokytojų, mūvinčių skirtingų spalvų kojines. Taip gimnazijos bendruomenė išreiškė palaikymą ir toleranciją žmonėms, turintiems Dauno sindromą.

Mokiniai savarankiškai ir per pamokas domėjosi, kuo ypatingas šis sindromas, su kokiomis problemomis susiduria turintys šį sindromą žmonės, jų artimieji. Per pamokas buvo kalbama apie tolerantišką požiūrį į kitokius, kurie išties yra tokie pat kaip mes – norintys būti priimti, suprasti ir mylimi.

Bendradarbiavome su Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Šiaulių apskrities skyriaus koordinatore Vilma Vaitkiene, kuri paruošė pateiktis „Dauno sindromas. Mitai ir realybė“. Šias pateiktis naudojome susitikimų metu, pamokose.

Tądien gimnazijoje svečiavosi Šiaulių miesto globos namų padalinio „Goda“ „Spalvų muzikos orkestras“, kurio koncertas patiko visiems. Taip pat svečiai atsivežė ir dienos centro dailininkų piešinių paroda „Pieštuko magija“, kuri taip pat nepaliko abejingų.

Po šaunaus svečių pasirodymo minėjimo organizatorės direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Albrikienė, bendruomenės slaugytoja E. Ročienė bei lietuvių kalbos mokytoja J. Reimerienė su savanorėmis kvietė klases surengti fotosesijas, demonstruojant skirtingas kojines, kurios simbolizuoja toleranciją ir palaikymą.

Emilija DRAGAŠIŪTĖ

2GD klasės mokinė, renginio savanorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts