Mokinių savivaldų atstovai aptarė problemas 

 Rajono savivaldybėje vyko Lietuvos moksleivių sąjungos (toliau LMS) rajono mokinių savivaldų konferencija „Rytojaus moksleivis“, kurią organizavo LMS Šiaulių ir Kuršėnų mokinių savivaldų informavimo centrai. Į ją susirinko daugiau nei 30 aktyviausių moksleivių iš rajono mokyklų mokinių savivaldų.

Konferencijos tikslai – kartu su rajono Švietimo ir sporto skyriumi skatinti bendradarbiavimą tarp rajono mokinių savivaldų, susipažinti su regioninės bei nacionalinės jaunimo politikos struktūra, atstovavimo lygmenimis, pozicijos ir rezoliucijos dokumentų formomis, gilintis į  formalaus bei neformalaus švietimo, kultūros ir socialinės politikos problemas, rasti būdus joms išspręsti.

Konferencijos dalyvius sveikino rajono vicemeras Algis Mačiulis, rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė.

Konferencijos moderatorė LMS Šiaulių mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė Viltė Novikovaitė pakvietė konferencijos dalyvius padiskutuoti švietimo, neformalaus ugdymo, kultūros politikos, socialinės, emocinės aplinkos, infrastruktūros ir kitais rūpimais klausimais.

Konferencijos pradžioje buvo supažindinama su jaunimo politika tiek regioniniu, tiek ir nacionaliniu lygiu, o vėliau dirbta atskirose sekcijose.

Aktyvūs buvo Kužių gimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro ir kitų ugdymo įstaigų mokinių savivaldų atstovai.

Rajono Jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Vilčinskaitė-Zavackienė pasidžiaugė, jog mokiniai yra aktyvūs, nori pristatyti savo idėjas, bandyti spręsti problemas, kylančius klausimus, nori būti išgirsti savivaldybės politikų.

Konferencijos metu darbo grupėse surinktos problemos bei jų sprendimo būdai bus pateikti rajono Savivaldybei.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts