Moterų sveikata – jų rankose   

Neseniai paminėjome tarptautinę moterų sveikatos gerinimo dieną. Dažna moteris nepailsdama rūpinasi artimaisiais, šeimos nariais, tačiau laiko sau, savo poilsiui, sveikatai neranda. Specialistai visoms moterims ir merginoms primena, kad jų pasirinktas gyvenimo būdas gali turėti įtakos jų sveikatai ir stengiasi įtraukti įvairaus amžiaus moteris, merginas, mergaites į įvairią fizinę veiklą. Šiuo atveju – į šiaurietiškąjį ėjimą.

Beveik pusmetį, kiekvieną pirmadienį, būrys moterų stengėsi tinkamai pasiruošti būsimiems savaitės darbams. Ruošėsi. Ir ne bet kaip, o į pagalbą pasitelkusios šiaurietiškojo ėjimo lazdas.

Šiaurietiškas ėjimas – ne tik raumenis sutvirtinantis ir sąnarius pramankštinantis užsiėmimas, bet ir širdies darbą gerinanti mankšta. Jis ypač tinka vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl sveikatos negalavimų negali bėgioti ar užsiimti kitu sportu. Ėjimas neapsunkina nugaros ir sąnarių. Kiekvienas gali reguliuoti savo ėjimo tempą, dėl to nėra fizinio pervargimo.

Šiaurietiško ėjimo treniruotėse dalyvavusios moterys įsitikino, kad tokia mankšta naudinga: suteikia žvalumo, praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką. Nors susitikimų vietos keitėsi, tačiau gretos neretėjo ir kaskart susitikusios moterys plačiai šypsojosi vienos kitoms, dalijo komplimentus, juokėsi kartu ir žingsniavo tuo pačiu ritmu.

Visuomenės sveikatos biuras dėkingas visoms moterims, kurios visą laiką buvo kartu, stengėsi dėl savęs, dėl savo sveikatos, nenuleido rankų per anksti ir pažada kviesti į naujus susitikimus jau rudenį.

Informaciją apie Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamus nemokamus sveikatos renginius galite rasti tinklapyje www.siauliurvsb.lt. Papildoma informacija Facebook paskyroje (@siauliurvsb), Šiaulių rajono savivaldybės internetinėje svetainėje, rubrikoje „Gyventojams“ – „Visuomenės sveikatos biuras“, www.kursenai.lt skiltyje „Sveikata“, „Kuršėnų krašto žinių“ laikraštyje ir viešuosiuose rajono skelbimams skirtose vietose.

Skaistė GRIGYTĖ

Visuomenės sveikatos biuro specialistė

Total
0
Dalinasi
Related Posts