Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai ir Rudens šventė Micaičiuose    

Sekmadienį Micaičiuose vykę Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai ir „Rudens šventė“ kvietė micaitiškius ir kaimo svečius prasmingai ir smagiai praleisti laiką.

Nuo pat ankstaus ryto visi norintys galėjo dalyvauti akcijoje „Lietuvos atkūrimo 100-mečio ruduo“, kurioje buvo sudėliota įspūdinga rudens gėrybių mozaika. Galima pasidžiaugti, kad akcijoje dalyvavo ir patys mažiausi Micaičių kaimo gyventojai .

Pasibaigus akcijai visi skubėjo į Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią, kurioje vyko Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai. Šv. Mišias aukojo kunigas Oskaras Petras Volskis, o jaudinančias giesmes giedojo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Rita Preikšaitė.  Tikintieji džiaugėsi sulaukę tarptautinės organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (Tradition, Family, Property – TFP) atstovo Francisco Jose Saidl, kuris atvežė Fatimos Dievo Motinos statulą. Ant Fatimos Dievo Motinos statulos, kuri keliauja po visą pasaulį, klebonas Alionidas Budrius uždėjo karūną ir Rožinį.

Po atlaidų visi skubėjo į parkelį, kuriame savo linksmomis dainomis džiugino rajono Kultūros centro Raudėnų filialo liaudiškos muzikos kapela „Jaunimėlis“ (vadovas Algis Aušbikavičius).

Susirinkusiems renginio vedėjas Zenonas Gestautas pristatė garbingus svečius. Į šventę, klebono Alionido Budriaus kvietimu, atvyko Latvijos Saeimos deputatė Zenta Tretjaka, Latvijos valstybinio gynybos fondo „Lačplėsis“ prezidentas Janis Ivars Kasparsons, kartu su juo pulkininkas-leitenantas Vilis Juris Daugulis ir Komandoras-leitenantas (majoras) Armandas Pauris, JAV lietuvių Čikagoje Teodoro Daukanto Jūrų Šaulių organizacijos nariai – vadas Sigitas Savickas ir eilinė Irena Ona Zaukienė, Lietuvos atsargos karinių sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas, dimisijos leitenantas, Jotvingių Kryžiaus Ordino Riteris Anicetas Varnas.

Juos sveikino Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, kuris padėkos žodžius tarė ir savo krašto gyventojoms, aktyvioms moterims, Irenai Kaselienei ir Linai Tamutienei. Renginio organizatoriai išsakė nemažai padėkos žodžių Petrui Uliui, kuris įgyvendino micaitiškių svajonę ir įkūrė knygynėlį bei padovanojo knygų.

Šventėje buvo gausu įvairių pramogų: vaikai ir suaugusieji aktyviai žaidė komandinius, taktinius ir loginius žaidimus su Vertimų stovyklaviete „Atgaiva“, domėjosi ginklų paroda, šaudymu iš lanko, o mažieji galėjo džiaugtis batuto pramogomis. Rajono savivaldybės Viešoji biblioteka vaikams dovanojo įvairių edukacijų, kurių metu vakai galėjo išbandyti virtualios realybės akinius ir susipažinti su šviečiančiais smėlio staliukais. Asociacija „Micaičių bendruomenė“ vaišino koše, įvairiais užkandžiais ir šventiniu pyragu. O didžiausia dovana šventės dalyviams – šiltas ir nuoširdus atlikėjo Romo Dambrausko koncertas.

Vaiva MELVYDAITĖ

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts