Netvarka nuosavoje teritorijoje savininkui akių nebado

Kelių daugiabučių namų Daugėliuose gyventojai jau ne vienerius metus pro savo langus mato netvarkomą privačią teritoriją. Panašų vaizdą mato ir Smilgių kaimo gyventojai, nes privačios teritorijos Daugėliuose savininkas šiame kaime turi įsigijęs buvusius kolūkio kontoros pastatus.

 

Netvarka po langais

Į redakciją paskambinę Daugėlių gyventojai pasiguodė, kad jau ne vienerius metus pro savo langus priversti žiūrėti į netoliese esantį šabakštyną.

„Anksčiau ten gretimų daugiabučių namų gyventojai turėjo įsitaisę ežias, augindavo daržoves, gėles. Nekildavo jokių problemų ar nesutarimų. Ir žemė buvo dirbama, ir nebuvo apleista teritorija. Tačiau, sklypą įsigijus privačiam asmeniui, toks malonumas baigėsi. Nuo pat sklypo įsigijimo teritorija apleista. Ten, kur buvo gyventojų sklypeliai, auga krūmokšniai ir piktžolės. Teritorija virto šabakštynu. Ir niekam ji nerūpi. Jei žmonės pradeda skųstis seniūnijoje, tuomet trumpam teritorija aptvarkoma. Dar pernai dalyje teritorijos iškirto krūmus, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Nukirstų krūmų šakos tebeguli krūvose iki šiol. Teritorija apžėlusi piktžolėmis. Pernai šienauta gal tik vieną kartą“, – pasakojo žmonės.

Vienas gyventojas užsiminė, jog pjaudamas krūmus teritorijos savininkas bandė nupjauti ir beveik šalia daugiabučių namų augančią eglutę bei vaismedžius. Teko kviesti seniūnijos atstovus.

Pastatas beveik suniokotas

Sulaukta skambučio ir iš Smilgių kaimo (Kužių seniūnija). Žmonės skundėsi, kad privataus asmens įsigytas buvęs kolūkio kontoros pastatas baigiamas suniokoti vandalų, neprižiūrima teritorija, kurioje yra ir šulinėlių, į kuriuos gali įkristi po teritoriją mėgstantys pabėgioti vaikai.

„Kuršėnų krašto žinios“ apsilankė Smilgių kaime. Vos tik sustojus automobilių stovėjimo aikštelėje, į akis krito suskilę netoliese stovinčio pastato langai. Vietinių teigimu, čia anksčiau buvo kolūkio valgykla. Dailiais mažais langais, čerpėmis dengtu stogu ir akmeninėmis sienomis pastatas dar mažai nuniokotas.

Kiek kitoks vaizdas atsiveria pasukus takeliu už jo, kur stovi buvęs kolūkio kontoros pastatas. Nors iš paradinės pusės išdaužtas vos vienas langas, tačiau pasukus už kampo vaizdas visai kitoks. Išdaužyti beveik visų langų stiklai. Nors pastato durys užrakintos, niekas netrukdo į vidų patekti per išdaužtus langus. O kad taip daroma, matyti iš atvirų durų viduje. Viename iš kabinetų sustatyti langų rėmai su dar neišdaužytais stiklais.

Aplink pastatą – neaišku kada pjauta žolė, pradėję dygti krūmokšniai, pilna medžių šakų, kažkada pastato link vedęs plytelėmis grįstas šaligatvis apaugęs žolėmis.

Visai šalia pastato – šulinėlis be dangčio. Laimei, vandens jame nėra, tačiau į jį gali įkristi žmogus ir rimtai susižaloti.

Galvos skausmas

Kužių seniūnijos seniūnės Jolandos Rudavičienės žodžiais, tokie apleisti pastatai – tikras galvos skausmas seniūnijai.

„Gaištam laiką, kol surandam savininkus, kol priverčiam juos susitvarkyti. Ne visi ir klauso mūsų įspėjimų, o baudos jų negąsdina“, – sakė seniūnė ir pridūrė, jog tokių pastatų seniūnijoje netrūksta.

Seniūnė užsiminė, jog yra tekę girdėti, kad kažkurį iš pastatų kažkada bandė išsinuomoti verslininkai, tačiau pastatų savininkas užsiprašė didelio nuomos mokesčio, todėl verslininkai rado pigesnes patalpas kitur.

Žemės ūkio skyriaus vedėja užsiminė, jog kelių sklypų prie daugiabučių namų Daugėliuose savininkas yra Antanas Kudrickas. Už šių sklypų nepriežiūrą jam jau buvo padidintas žemės mokestis. Jam taip pat priklauso ir buvęs kolūkio kontoros pastatas Smilgiuose. Ar teritorijų ir pastatų neprižiūrinčiam A. Kudrickui bus padidintas žemės mokestis ir šiemet, spalio mėnesį spręs speciali komisija.

Dėl pastatų ir sklypų nepriežiūros redakcija norėjo išgirsti ir paties A. Kudricko nuomonę. Tačiau paskambinus gautu telefono numeriu abonentas neatsiliepė, o operatorė pasiūlė pasitikslinti numerį.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts