Mokesčių inspekcijai laiku pateikti duomenys leis tinkamai pasirengti gyventojų pajamų deklaravimui

 Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) primena, kad artėja terminai, iki kurių privalu Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti informaciją apie gyventojams išmokėtas išmokas: iki 2018 m. vasario 1 d. pateikti duomenis apie 2017 metais gyventojams sumokėtas išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamų B klasės pajamoms, o iki vasario 15 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys turi pateikti informaciją apie 2017 metais gyventojams išmokėtas A klasės išmokas.

Nuo šių duomenų pateikimo laiku, teisingai ir tiksliai priklauso sklandi metinių pajamų deklaravimo laikotarpio ne tik pradžia, bet ir visa jo eiga. Mokesčių inspekcijai tinkamai pateikti duomenys leidžia užtikrinti sklandų preliminariųjų pajamų deklaracijų formavimą ir padės gyventojams lengviau įvykdyti pareigą pateikti metinę pajamų deklaraciją.

„Valstybinė mokesčių inspekcija apie šias prievoles priminė praėjusią savaitę. Procesą stebime kasdien, kol kas vangiai teikiami duomenys. Pavyzdžiui, formoje FR0471 apie B klasės išmokas informaciją turi pateikti Šiaulių apskrities beveik 4 tūkst. asmenų, ir dvigubai daugiau – per 8 tūkst. – yra asmenų, privalančių mokesčių administratoriui pateikti metinę A klasės išmokų, nuo jų išskaičiuoto ir sumokėto pajamų mokesčio deklaracijos FR0573 formą. Iš jų sausio 30-ąją šiek tiek daugiau nei trečdalis pateikė duomenis“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Virginija Pabrėžienė.

Iki vasario 15 d. duomenis apie nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, už studijas sumokėtas įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas bei nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys – bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.

Visas pažymų apie išmokas teikimui reikiamas dokumentų formas bei jų pildymo taisykles galima rasti internetinėje svetainėje http://deklaravimas.vmi.lt, o greitam duomenų pateikimui VMI rekomenduoja naudoti Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas teikimą ir visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882. Telefoninės konsultacijos yra įrašomos ir saugomos 5 m. bei prilygsta rašytinėms konsultacijoms.

Daugiau informacijos

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija,

tel.: (8 41) 59 23 06, +370 616 56 416; el. p. elona.limantiene@vmi.lt

Total
0
Dalinasi
Related Posts