Micaičių kaimo šventėje nuoširdi atlaidų malda, sakralinė ir pramoginė muzika būrė žmones

Sekmadienį Micaičių kaime surengta tradicinė šventė, kuri prasidėjo kaimo auksarankių paroda „Ant kūrybos sparnų“, vėliau  tęsėsi sakralinėje erdvėje – Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje vykusiais atlaidais bei nuostabiu klasikinės muzikos koncertu. Vėliau šventės dalyviai rinkosi bendrauti ir linksmintis aikštėje prie Micaičių kultūros namų.

Paroda ir atlaidai

Micaičių kultūros namuose atidaryta kaimo auksarankių kūrybos paroda „Ant kūrybos sparnų“ stebina kūrybingų moterų išmone, darbštumu. Parodoje eksponuojami rankdarbiai nuo drabužių iki paveikslų.

Vidudienį Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje prasidėjo iškilmingos Kryžiaus Išaukštinimo atlaidų šv. Mišios, kurias aukojo pranciškonų vienuolis Tėvas Severinas, gyvenantis Kryžių kalno vienuolyje. Šis dvasininkas žavi nuoširdumu, paprastumu. Micaičių parapijai šiuo metu vadovaujantis monsinjoras Vytautas Kadys padėkojo Tėvui Severinui už nuoširdžią maldą, o kaimo gyventojams už pagalbą tvarkant bažnyčią ir rengiantis atlaidams, nes darbų buvę daug.

Sakralinės muzikos koncertas

Šventę ypatingai papuošė penktasis, baigimasis, unikalaus projekto „Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone“ 2020 metų koncertas. Šio unikalaus renginio sumanytojas, režisierius ir projekto, kurį jau trečius metus iš eilės finansuoja Kultūros taryba, autorius Zenonas Gestautas pristatė, kad į Micaičius atvyko vienas iškiliausių Lietuvoje klasikinės muzikos atlikėjų – Lietuvos nacionalinės filharmonijos Vilniaus kvartetas ir nuostabaus balso operos solistė Dovile Kazonaitė.

Solidžių prestižinių premijų, tarp kurių ir Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija, laureatas Valstybinis Vilniaus kvartetas daugiau nei penkis dešimtmečius yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime, pelno geriausius įvertinimus Lietuvoje ir užsienyje. Micaičių bažnyčioje grojo pirmasis smuikas Dalia Kuznecovaitė – viena ryškiausių šių dienų Lietuvos smuikininkė, daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Micaičiuose taip pat griežė antrasis smuikas Artūras Šilalė, Kristina Anusevičiūtė (altas) ir Deividas Dumčius (violončelė). Viena ryškiausių jaunosios kartos operos solisčių Dovilė Kazonaitė sužavėjo ne tik nuostabiu balsu, bet ir maloniu, nuoširdžiu bendravimu su publika.

Šis koncertas sužavėjo ir visus ciklo „Muzikinės bažnyčių baktys Šiaulių rajone“ aplankiusį Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorių, poezijos skaitovą Vladą Baranauską. Jis džiaugėsi, kad sumanytas toks unikalus projektas bažnyčių erdvėse rengti puikius klasikinės muzikos koncertus ir mažyčių parapijų, medinių bažnyčių skliautai gali skambėti tokia prabangia muzika.

Rajono meras Antanas Bezaras, taip pat aplankęs daugelį šio ciklo koncertų rajone esančiose Šiaulių vyskupijos bažnyčiose, pasidžiaugė, kad toks unikalus projektas atsirado ir yra vystomas būtent Šiaulių rajone.

Kaimas šventė

Po iškilmingųjų renginių Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje, šventė persikėlė į aikštę prie Micaičių kultūros namų, kur visų laukė populiariosios muzikos scena. Joje koncertavo Raudėnų filialo liaudiškos muzikos kapelos „Jaunimėlis“ muzikantai ir dainininkai, kurių pagrindą sudaro gausi ir talentinga Loretos ir Algio Aušbikavičių šeima.

Rajono meras A. Bezaras įteikė padėką šiai talentingai šeimai, kuri atlieka ir populiariąją ir rimtąją muziką. Džiugu ir tai, kad Loreta Aušbikavičienė pradėjo dirbti Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Micaičių filialo vadove.

Micaitiškius su švente sveikino rajono Tarybos nariai Ada Grakauskienė, Algis Mačiulis ir Ingrida Venciuvienė.

Micaičių bendruomenė ir jos vadovas Rimantas Valkeris pasveikino aktyvią bendruomenės narę, Micaičių seniūnaitę Ireną Kaselienę su praėjusiu gražiu jubiliejumi ir padėkojo už iniciatyvas, kultūrinius renginius, kuriuos ji organizuoja micaitiškiams.

Šventėje buvo galima susipažinti su policijos amunicija, nusipirkti amatininkų kūrinių.

Micaičių scenoje pasirodė ir senųjų liaudies dainų, ir populiariųjų dainų atlikėjos, vadovaujamos Kristinos Lučinskaitės, o vakarą baigė populiariosios grupės „Žemaitukai“ koncertas.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
1
Dalinasi
Related Posts