Dėl Leičių kaime rasto pneumatinio šautuvo – nemalonumai teisme

Pas Šiaulių rajono, Leičių kaimo gyventoją Darių Pocių atvykę ir kratą darę pareigūnai rado ginklą „Cometa mod 220“ be identifikacijos numerio, kuris iš pradžių laikytas šaunamuoju, po to specialistai pripažino, kad tai yra nešaunamasis, pneumatinis ginklas. Ginklas buvo paimtas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kaltinimai Dariui P. pateikti pagal Baudžiamojo kodekso 258 straipsnio 2 dalį, tai yra, dėl to, kad neteisėtai įgijo nešaunamąjį ginklą.

Paskundė dėl tariamo brakonieriavimo

Policija reagavo į gautą anoniminį skundą, kad neva Darius P. namuose turi nelegalų dvivamzdį medžioklinį šautuvą ir su juo brakonieriauja. Taip pat anonimas nurodė, kad Leičių kaimo gyventojas turi įrangos nelegaliai žvejybai – tinkų, bučių. Deja, įtarimai dėl brakonieriavimo nepasitvirtino, rastas tik pneumatinis ginklas, kuris šaudyti žvėrims nepritaikytas.

Kreiptis į policiją paskatino nesutarimai

Pasirodo, kad anonimiškai skundęs Darių P. žmogus yra jo kaimynas, vėliau davęs parodymus policijai. Jis nurodė, kad su Dariumi P. nesutaria. Neva vyrai vienas kitam pavydi, kartais vienas su kitu nesikalba. Pasak liudytoju apklausto V. D., kaimynas dažnai vartoja alkoholį, praeidamas pro jo namus, užkabinėja, vartoja necenzūrinius žodžius. Pasak paskundusio kaimyną Leičių kaimo gyventojo, Darius P. buvo atėjęs pas jį ir prašė paskolinti dviratį, nes norėjo važiuoti ieškoti miške nušauto šerno. Neva kaime kalbama, kad žmonės matė, jog Darius turi ginklą, panašų į medžioklinį. Be to, pasak V. D., šis žmogus kaime siūlė pirkti stirnienos, minėjo, kad pats nušovė stirną. Dėl kylančių konfliktų kaimynas kaltino Dariaus charakterį.

Nusikalto dėl nežinojimo

Darius P. sakė nežinojęs, kad tokius „orinukus“, kurių laikymui nereikia leidimo, privaloma pirkti tik parduotuvėje. Šautuvą jis už 100 eurų pirko iš ūkininko M. S., kuris pats pasiūlė įsigyti šį ginklą. Pasak Dariaus P., įsigytu „oriniu“ šautuvu jis šaudė kieme į taikinius, ginklą laikė užrakintoje pirtyje ir niekas kitas be jo šautuvo pasiimti negalėjo. Jis anksčiau buvo matęs, kad tokius pat šautuvus pardavinėjo turguje. Darius P. sakė nusikaltęs dėl savo nežinojimo. Deja, įstatymų nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia.

Bus intensyviai stebimas

Leičių kaimo gyventojas Darius Pocius pripažintas kaltu, padaręs nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 258 straipsnio 2 dalyje. Jam skirta bausmė – 14 parų areštas. Šios bausmės vykdymas atidėtas 4 mėnesiams. Per šį laikotarpį nuteistojo buvimo vieta bus stebima elektroninio stebėjimo priemonėmis (uždėta „apykojė“). Darius P. savo gyvenamosios vietos adresu turės būti nuo 23.00 val. iki 6.00 val. Jis įpareigotas visą arešto bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpį dirbti, o netekęs darbo, per vieną mėnesį privalės užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Iš Dariaus P. paimtas pneumatinis šautuvas bus sunaikintas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts