Netinkami naudoti ginklai ir signaliniai ginklai iki 2021 m. rugsėjo 14 d. gali būti legalizuojami

2019 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 pakeitimo įstatymui, asmenys, kurie visiškai netinkamus naudoti ginklus, signalinius ginklus įsigijo iki šio įstatymo įsigaliojimo, privalo juos su prašymu išduoti neterminuotą leidimą laikyti ginklus, leidimą nešiotis ginklus pateikti registruoti apskrities vyriausiajam policijos komisariatui iki 2021 m. rugsėjo 14 d. 

Pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą visiškai netinkamas naudoti ginklas – tai nešaunamasis ginklas, kuris gaunamas perdirbant ar paveikiant šaunamąjį ginklą arba pakeičiant šaunamojo ginklo savybes taip, kad visos jo pagrindinės dalys yra negrįžtamai sugadintos ar sugedusios ir jų neįmanoma atkurti, sutaisyti, išimti, pakeisti kitomis, kad jis vėl taptų tinkamas naudoti pagal paskirtį, o signalinis ginklas – tai šaunamasis ginklas, skirtas garso, šviesos signalui sukurti signaliniu pirotechnikos įtaisu ar signaliniais šaudmenimis.

Policija siūlo nelaukti numatyto įteisinti minėtus ginklus termino pabaigos, nes leidimo laikyti, nešioti ginklus išdavimo procedūra užtrunka, be to, jei visiškai netinkamam ginklui nebuvo išduotas deaktyvavimo sertifikatas ar pažyma, tuo taip pat reikės papildomai pasirūpinti.

Galimybe įteisinti tokių ginklų turėjimą jau pasinaudojo 340 asmenų, o to dar nepadariusiuosius, policija įspėja, kad nesuspėjus iki numatyto termino, vėliau už neteisėtą disponavimą minėtais ginklais jau grės baudžiamoji atsakomybė.

Atkreiptinas dėmesys, kad dėl išliekančios COVID-19 viruso grėsmės asmenys dėl prašymų pateikimo ar dokumentų išdavimo licencijavimo klausimais apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų patalpose priimami tik tais atvejais, kai jie priėmimui iš anksto užsiregistruoja Policijos elektroninių paslaugų portale www.epolicija.lt (https://www.epolicija.lt/rezervacija/?lang=lt), o šiuo metu, esant ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimams, pirmiausia kviečiame minėtus ginklus legalizuoti apskričių centrų gyventojus.

Daugiau informacijos galite sužinoti policijos informacijos telefonu 8 700  60 000 arba el. p. info@policija.lt.

Lietuvos policijos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts