Metų kraštotyrininko premija – istorijos mokytojai ekspertei Violetai Laurutienei

Gruodžio 11-ąją už reikšmingus kraštotyros darbus Šiaulių rajono Metų kraštotyrininko premija įteikta Kužių gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojai ekspertei Violetai Laurutienei. Metų kraštotyrininko premija skiriama kasmet Šiaulių rajono kraštotyrininkams už aktyvų, kūrybingą darbą kraštotyros srityje, nes siekiama skatinti Šiaulių rajono kraštotyrininkų veiklą, ugdyti kūrybiškumą, rengiant kraštotyros darbus, ekspedicijas, parodas, kuriant ir puoselėjant visuomeninius muziejus, plėtojant liaudies tradicijas.
Šios premijos įteikimas vyko nuotoliniu būdu, o įteikimo ceremonijos svečių geografija buvo itin plati – nuo Kužių, Kuršėnų, Šiaulių, iki Vilniaus ir JAV.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Roberta Rasikeinė pristatė Šiaulių rajono kraštotyros darbų katalogą, kurį parengė Rita Nesavaitė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė.
Kraštotyrininko premijos skyrimo komisijos pirmininkė, Lietuvos kraštotyros draugijos Šiaulių skyriaus pirmininko pavaduotoja Laimutė Varkalienė pristatė, kad komisijai yra pateiktos 3 kandidatūros. Komisijos balsai lėmė, kad Metų kraštotyrininko premija skirta Violetai Laurutienei.
Metų kraštotyrininko premiją ir išskirtinį Metų kraštotyrininko ženklą Violetai Laurutienei  įteikė Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, dėkodamas, kad mokytoja jaunus žmones uždega domėtis savo krašto istorija.
Mokytoja daug metų dirba su jaunaisiais kraštotyrininkais, drauge su mokiniais renka krašto istoriją, tyrinėja įvairius istorinius įvykius. Šių metų darbai ypač reikšmingi Violetos Laurutienės veikloje. Vasarį Kužiuose buvo pristatyta Alekso Šemetos knyga „Eilinio partizano atsiminimai“, kurią parengė Vilniaus universiteto docentė Jolanta Mažylė, dalyvavo ir knygos mecenatė, išsaugojusi savo tėvo, partizano Alekso Šemetos rankraščius Audronė Šemetaitė–Murtaugh. Renkant medžiagą apie Kužių partizanus subūrusį Aleksą Šemetą, docentė Jolanta Mažylė sužinojo, kad ir Violetos Laurutienės mokiniai turi sukaupę vertingos medžiagos apie tai. Užsimezgė bendradarbiavimas, kuris išaugo į reikšmingos istorijai knygos išleidimą.
Todėl neatsitiktinai Vilniaus universiteto docentė Jolanta Mažylė ir Audronė Šemetaitė–Murtaugh dalyvavo pagerbiant šių metų Šiaulių rajono Metų kraštotyrininkę, nuoširdžiai ją pasveikino ir pasidžiaugė jos prasmingais darbais.
Metų kraštotyrininkę pasveikino kolegos, Kraštotyros draugijos nariai.
Šiaulių rajono mero padėjėja Rita Žadeikytė
Autorės nuotraukos
Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Įteikti brandos atestatai

Kuršėnų Lauryno Ivinskio aikštėje įteikti brandos atestatai 99-iems abiturientams, šiemet baigusiems Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnaziją. Centrinė miesto aikštė…