Mero taurė – Kuršėnų „Kristalo-Fenikso“ rankose

Šeštadienį vykusiame „Mero taurės“ krepšinio turnyre Fortūna buvo palankesnė Kuršėnų „Kristalo-SM Fenikso“komandai. Nors pergalė buvo pasiekta sunkiose kovose. Toks turnyras surengtas jau antrus metus iš eilės.

Rungtynės buvo permainingos

Dalyvauti turnyre panoro visos Šiaulių rajono vyrų mėgėjų krepšinio lygos (ŠRVMKL) 2017-2018 metų reguliariame sezone žaidžiančios komandos. Prie jų prisijungė ir Vilniaus krepšinio klubas „Kuršėnai“, kuriame žaidžia sostinėje gyvenantys ar besimokantys kuršėniškiai.

Taurės turnyro atidarymas turėjo įvykti Stasio Anglickio mokyklos sporto salėje, tačiau neatvykus „Kužių“ komandos priešininkams „Be talento“ komandai iš Kuršėnų, kurią „išguldė“ siaučiantis gripas, kuklus turnyro atidarymas vyko Lauryno Ivinskio gimnazijos salėje.

Žaidėjus pasveikino ir sėkmės palinkėjo rajono meras Antanas Bezaras, varžybų organizatorius Romualdas Juodis.

Po trumpų sveikinimo žodžių prasidėjo pirmasis turnyro susitikimas. Į dvikovą stojo Kuršėnų reguliariojo sezono favoritas Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ ir sezono autsaideris Kuršėnų „Fortūna“. „Fortūna“ susitikimą pradėjo gana veržliai, tačiau jėgų užteko tik pirmam kėlinukui, kurį jie laimėjo 10:8. „Fortūna“ dar bandė kovoti ir antrajame kėlinuke, kuriame „Kristalas-SM Feniksas“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir pabandė nutolti, nes įveikė „Fortūną“ 13:7. Po pirmosios žaidimo pusės „Kristalas-SM Feniksas“ prieš „Fortūną“ pirmavo vos keturiais taškais – 21:17. Tačiau tuo „Fortūnos“ pasipriešinimas ir pasibaigė, nes trečiąjį kėlinuką pralaimėjo rezultatu 12:7, o ketvirtąjį – 23:9. Tad rungtynės baigėsi „Kristalo-SM Feniksas“ pergale 56:33.

Kol L. Ivinskio gimnazijoje vyko kovos Kužių „Kužiai“ ramiai sau treniravosi ir laukė savo priešininkų pusfinalio kovose, nes rungtynėse su Kuršėnų „Be talento“ komanda jiems buvo įskaityta pergalė rezultatu 20:0.

Kitose atkrintamosiose rungtynėse susitiko Kuršėnų SK „Kuršėnų senukai“ ir Vilniaus KK „Kuršėnai“ bei Gruzdžių „Gruzdžiai“ ir Kuršėnų „Flamingas“.

„Kuršėnų senukų“ ir kraštiečių iš Vilniaus susitikimas vyko labai permainingai. Pirmavo tai viena, tai kita komandos.

Pirmajame kėlinuke „Kuršėnų senukai“ pralaimėjo vilniečiams rezultatu 7:15, tačiau antrąjį laimėjo rezultatu 13:10, tačiau pirmajame kėlinuke nepataikyti metimai lėmė, kad pirmoji rungtynių pusė buvo pralaimėta rezultatu 20:25.

Antroji varžybų pusė prasidėjo veržliomis „Kuršėnų senukų“ atakomis ir taikliais metimais, tačiau antrojoje trečiojo kėlinuko pusėje ėmė jaustis komandų nuovargis. Tad trečiąjį kėlinuką abi komandos pelnė vos 12 taškų, tačiau jis buvo sėkmingesnis „Kuršėnų senukams“ 8:4. Ketvirtąjį kėlinuką abi komandos tarsi pajuto antrą kvėpavimą, tačiau vietiniai kuršėniškiai buvo mažiau taiklūs, todėl kuršėniškiai iš Vilniaus jį laimėjo 11:8. Rungtynes vilniečiai laimėjo rezultatu 40:36.

Nemažiau atkaklios buvo ir Gruzdžių „Gruzdžių“ ir Daugėlių (Kuršėnų) „Flamingo“ rungtynės. Pirmąjį kėlinuką „Gruzdžiai“ laimėjo rezultatu 11:8. Užsisvajoję apie lengvą „pasivaikščiojimą“ po priešininkų krepšiu gruzdiškiai antrąjį kėlinį buvo nubausti Daugėlių krepšininkų. Jį „Flamingas“ laimėjo 12:2, o pirmąją rungtynių pusę 20:13.

Trečiąjį kėlinuką „Gruzdžių“ krepšininkai tiesiog dominavo po priešininkų krepšiu ir jį laimėjo 20:7. Ketvirtajame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką. Ir „Gruzdžiai“ jį laimėjo vos dviejų taškų skirtumu (15:13). Tai lėmė, kad rungtynes Gruzdžių krepšininkai laimėjo 48:40.

Finalų vertos kovos

Pusfinaliuose Kužių „Kužiai“ susitiko su Gruzdžių „Gruzdžiais“, o Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ su Vilniaus KK „Kuršėnai“. Abejos rungtynės vyko taškas į tašką.

„Gruzdžių“ ir „Kužių“ komandų susitikime pirmasis kėlinys buvo sėkmingesnis gruzdiškiams, kurie jį laimėjo dviejų taškų persvara (17:15). Tačiau tai buvo paskutinė gulbės giesmė šiame susitikime, nes antrąjį kėlinuką „Kužiai“ laimėjo 16:12, o pirmąją rungtynių pusę – 31:29.

Sėkmės „Kužiai“ jau nebe paleido iš rankų. Trečiąjį kėlinuką jie tiesiog sutriuškino varžovus rezultatu 16:5, o ketvirtąjį laimėjo – 16:11. Tad rungtynės baigėsi „Kužių“ pergale rezultatu 63:45.

Kuršėnų „Kristalo-SM Fenikso“ susitikimas su Vilniaus KK „Kuršėnai“vyko į „vieną krepšį“. Pirmąjį kėlinuką kuršėniškiai laimėjo 19:15, antrąjį – 20:13, o pirmąją  rungtynių pusę –39:28. Tik trečiąjį kėlinuką vilniškiai dar pabandė priešintis ir jį pralaimėjo vos trijų taškų skirtumu (13:10). Ketvirtajame kėlinuke „Kuršėnai“ tiesiog „pribaigė“ priešininkus, laimėję jį 21:5. Rungtynes prieš vilniečius „Kristalas-SM Feniksas“ laimėjo rezultatu 73:43.

Finalai – verti pagyrų

Mažajame finale, kuriame buvo kovojama dėl trečiosios vietos, susitiko Vilniaus „Kuršėnai“ ir Gruzdžių „Gruzdžiai“.

Pirmasis kėlinukas, kaip ir pusfinalyje, buvo sėkmingas gruzdiškiams, kurie jį laimėjo 16:15. Antrajame kėlinuke bei pirmojoje rungtynių pusėje pergalę šventė vilniškiai – 17:11 ir 32:27.

Trečiajame kėlinuke pergalę ir vėl šventė „Gruzdžiai“, įveikę priešininkus 20:11, tačiau paskutiniame rungtynių ketvirtyje išleido sėkmę iš rankų ir vilniškiai juos įveikė rezultatu 21:3.

Tad rungtynes ir trečiąją vietą taurės varžybose laimėjo Vilniaus KK „Kuršėnai“krepšininkai rezultatu 64:50.

Kovoje dėl pirmosios vietos susitiko Kuršėnų „Kristalas-SM Feniksas“ ir „Kužių „Kužiai“. Kužiškiai rimčiau pasipriešino tik pirmąjį ketvirtį, kurį pralaimėjo vos vieno taško persvara 17:18. Antrajame kėlinuke „Kužiai“ pralaimėjo rezultatu 18:12, o pirmąją rungtynių pusę – 29:36.

Trečiajame ir ketvirtajame kėlinukuose Kuršėnų krepšininkai tiesiog neišeidavo iš varžovų aikštelės, o varžybas stebintys žiūrovai spėliojo, ar pavyks pasiekti triženklį skaičių. Trečiąjį kėlinuką kuršėniškiai laimėjo rezultatu 25:12, o ketvirtąjį – 24:15. Rungtynes „Kristalas-SM Feniksas“ laimėjo rezultatu 85:56.

Taurę nugalėtojams įteikė rajono meras A. Bezaras. Jis padėkojo sportininkams už įspūdingą žaidimą, geras emocijas, kurias patyrė varžybas stebėję žiūrovai.

Nugalėtojams ir prizininkams buvo įteikti medaliai.

Apdovanotas buvo ir naudingiausias turnyro žaidėjas Karolis Jonuška iš Kuršėnų „Kristalo-SM Feniksas“ komandos.

Apdovanoti turnyro varžybų nugalėtojai

Turnyre vyko ir tritaškių metimų, „karavano“ bei „bauduko“ varžybos.

Tritaškių metimo rungtyje pergalę šventė Gražvydas Mockus iš „Kristalo_SM Feniksas“ komandos, kuris finale įmetė 22 tritaškius. Antrąją vietą pelnė Henrikas Volodka, įmetęs 11 tritaškių finale, o trečiąją – Raimondas Savickas (8 tritaškiai).

Po apdovanojimo G. Mockus „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, kad stengęsis mesti ir pataikyti.

„Varžovus slopinau po truputį ir vėliau visai nuslopinau. Tai dar ir sėkmės dalykas, nes pataikyti tikrai buvo sunku, nes dar reikėjo atsižvelgti ir į laiką, nes skubėjimas ribojo taiklumą“, – atviravo nugalėtojas.

„Karavano“ varžybose sėkmė lydėjo Liną Valackį iš Kužių „Kužių“ komandos.

„Bauduko“ varžybose baudas sėkmingiau mėtė taip pat „Kužių“ komandos žaidėjas Airidas Averlingis.

Apdovanojimai taip pat įteikti ir Gruzdžių „Gruzdžių“ žaidėjui Andriui Medeliui, kuris šiemet ėmėsi treniruoti komandą, bei reguliariajame sezone pirmus metus žaidžiančios Kuršėnų „Be talento“ komandos treneriui bei žaidėjui Algirdui Navickui.