Medžių ant šaligatvio nebeliks   

Kuršėnuose, V. Kudirkos gatvėje, šaligatvis jau ne vienerius metus neprimena pėstiesiems skirto tako. Valdininkai žada permainas po gatvės rekonstrukcijos, kurios pirmieji darbai jau prasidėjo.

 

Kelia siaubą ir pavojų

Į ,,Kuršėnų krašto žinių“ redakciją kreipėsi net keletas Kuršėnų gyventojų, kurie skundėsi prastu pėsčiųjų šaligatviu, esančiu V. Kudirkos gatvėje.

,,Šaligatvis nuo Kuršėnų autobusų stoties iki miesto kapinių yra visiškai netinkamas vaikščioti tėvams, auginantiems vaikus, nes su vaikišku vežimėliu juo važiuoti tiesiog nėra galimybių“, – skundėsi į redakciją paskambinusi jauna kuršėniškė, auginanti dar metukų neturintį sūnų.

Ji teigė, kad praeiti stumiant vežimėlį trukdo viduryje šaligatvio stūksantys didžiuliai medžiai ir nelygus šaligatvio grindinys.

,,Nei apeiti, nei apvažiuoti. Tai ne pėsčiųjų šaligatvis, o medžių alėja kažkada buvusiame šaligatvyje. Vaikelis vežime šokinėja nuo kratymo važiuojant per medžių šaknų iškilnotas, nelygias plyteles. Jei nori pravažiuoti šia gatve, gali tik vežimėlį į važiuojamąją kelio dalį nusikėlus prastumti. Sunku ir nesaugu“,  – skundėsi skaitytoja.

Į redakciją su skundu dėl netvarkingo V. Kudirkos gatvės šaligatvio kreipėsi ir garbaus amžiaus ponia teigdama, kad šaligatvis netinkamas ir senjorams, mat čia daug aštrių kampų, staigių pakilimų. ,,Šaligatvio plytelės iškilnotos medžių šaknų, normaliai eiti neįmanoma. Tai medis stovi, tai plytelė išlindusi kyšo. Kita gatvės pusė taip pat nėra pritaikyta pėstiesiems, nes ten jokio šaligatvio ir nėra, tiesiog kelkraštis. Kaip saugiai pasiekti kapines?“, – klausė moteris.

Ji sakėsi atvykstanti aplankyti ir prižiūrėti artimųjų kapų autobusu iš Šiaulių rajono, todėl dažnai atsiveža ir didesnius krepšius su gėlėmis, įrankiais.

,,Bijau ką rankose neštis, turiu tik po kojomis žiūrėti, kad nepargriūčiau, nes kartą jau teko gydytis kojų raiščių patempimus ir rankų sumušimus. Įvyko tradicinė situacija. Slidu, atsargiai, rodos, ėjau, bet užkliuvau už kažkokio išlindusio plytgalio ir griuvau. Susimušiau ranką, mėlynė ilgiausiai buvo, o kojos raištį pasitempiau griūdama. Ačiū Dievui viskas dar laimingai baigėsi. Galėjau susilaužyti, o žinot, amžius jau nemažas, kada besugytų“, – skundėsi senjorė.

Jai antrino ir Kuršėnuose gyvenanti senjorės sesuo. Moteris teigė, kad blogiausia situacija yra žiemą, kada visi šaligatvio nelygumai slepiasi po sniegu.

,,Nesimato kur koją dėti, kad saugu būtų, nikstelėjau iš kapinių namo beeidama, o kartą po mašinos ratais vos nepakliuvau. Pats grindinys pakrypęs į gatvės pusę, slidu, o šaligatvis nevalytas ir nebarstytas. Tada nei medžio šaknys išsikerojusios nepadėjo – čiuožte iščiuožiau į kelią, kuriuo mašinos važiuoja. Gerai, kad mašina jokia tuo metu nevažiavo, nes suvažinėjusi būtų. O kam tai rūpi? Nei mūsų sveikata, nei gyvybė, rodos, niekam nerūpi“, – piktinosi kuršėniškė.

Situacija pasikeis

Pasak Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Žirgulio, situacija greitu laiku pasikeis.

„Jau prasidėjo parengiamieji V. Kudirkos gatvės rekonstrukcijos darbai. Elektrikai tiesia požeminį kabelį. Daugumos viduryje šaligatvio augančių medžių, kurie trukdo pėstiesiems, turėtų nebelikti, nes trukdantys rekonstrukcijai medžiai bus iškirsti“, – sakė jis.

Apie tai užsiminė ir Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė bei  Gimnazijos seniūnaitijos seniūnaitė Ada Grakauskienė, kurios seniūnaitijoje yra kitos gatvės pusės kelkraštis, kur šaligatvio beveik nėra.

Pasak A. Grakauskienės, ilgai buvo svarstyta, ką daryti su medžiais, kol pagaliau buvo priimtas sprendimas juos nupjauti.

„Pagal projektą bus sutvarkyti šaligatviai abiejose gatvės pusėse“, – sakė ji.

Lina STEPONKIENĖ

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts