Vyriausybės skirti pinigai savivaldybei leis pradėti ir tęsti svarbius projektus

Šiaulių rajono savivaldybei Lietuvos Respublikos Vyriausybė, siekdama ekonomikos skatinimo ir COVID-19 sukeltų pasekmių amortizavimo, papildomai, pagal Savivaldybės pateiktus prašymus, paskyrė beveik 3 milijonus eurų konkretiems ir svarbiems rajono projektams.

Iš viso Šiaulių rajono savivaldybei papildomai skirta 2 937 000 eurų, iš kurių Daugėlių stadiono rekonstrukcijai – 960 000 eurų, pėsčiųjų tilto per Ventą projektui – 400 000 eurų, bibliotekos projektui – dar 600 000 eurų. O 977 000 eurų rajono savivaldybei dar papildomai skirti rajono kelių rekonstrukcijai ir remontui, kurių dalis bus skirta Daugėlių gatvės šaligatviui, jungiančiam Daugėlius su centrine miesto dalimi.

„Papildomas finansavimas leis paspartinti vykstančius ar pradėti ypatingai gyventojams svarbius, ilgai lauktus projektus. Esame labai dėkingi Vyriausybei ir Seimui, kad šios lėšos ateina į rajoną ir bus išpildyti rajono žmonių lūkesčiai“, – sakė rajono meras Antanas Bezaras.

Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis akcentavo, kad Savivaldybė pateikė prašymus papildomai skirti lėšų daugiau projektų, o lėšų šiuo metu gauta minėtiems keturiems projektams, kitiems papildomo finansavimo tikimasi ateityje. Administracijos direktoriaus teigimu, Savivaldybė pildė paraiškas, turėjo įrodyti, kad būtent šie objektai ekonomiškai ir socialiai pagrįsti ir reikalingi rajonui.

„Papildomą finansavimą gavome labai svarbiems objektams. Labai svarbu, kad Vyriausybė atsižvelgė į Šiaulių rajono savivaldybės gyventojų poreikius“, – teigė Administracijos direktorius.

Papildomą finansavimą gavo ir kitos Šiaulių regiono bei šalies savivaldybės, pateikusios paraiškas jau vykdomiems ar tik planuotiems vykdyti projektams.

„Papildomos lėšos labai reikalingos pagyvinti šalies ekonomiką, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu nesustotų gyvenimas, kad vyktų darbai, būtų išlaikomos darbo vietos. Tai aktualu ne tik statybininkams, kelių tiesėjams, bet ir medžiagų tiekėjams, kitiems sektoriams. Tai labai geras Vyriausybės žingsnis, nukreiptas ir į šalies ekonomikos gyvybingumą, į svarbiausius regionų, savivaldybių projektus, aktualius gyventojams“, – sakė G. Karklelis.

Rajono savivaldybės administracijos vadovas labai džiaugėsi, kad nemažos papildomos lėšos bus nukreiptos į rajono kelius ir gatves, spartės rajono bibliotekos statybos darbai, pajudės viso rajono sportui labai svarbaus Daugėlių stadiono rekonstrukcijos darbai, prasidės gyventojų ypatingai laukiamo Daugėlių gatvės šaligatvio, jungiančio mikrorajoną su centrine miesto dalimi, rekonstrukcija. Svarbu, kad lėšų skirta ir pėsčiųjų tilto per Ventą statyboms tęsti.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Redakcijos archyvo nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts