Lietuvos gimtadienis paminėtas Raudėnuose  

Vasario 16-osios renginiai vyko ir Raudėnuose, buvo pristatyti tarpukario atvirukai, veikė spaudos leidinių paroda, vyko koncertas.

Renginių ciklas, skirtas Vasario 16-ajai, prasidėjo Raudėnų mokykloje renginiu „Meilė žmogui ir tėvynei“.

Buvo surengtas Lietuvos gimtadienio paminėjimas miestelio bendruomenei. Į seniūnijos salę rinkosi vyresnių klasių mokiniai ir raudėniškiai paklausyti Šiaulių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos l. e. p. direktorės pavaduotojo Almanto Šlivinsko paskaitos „Lietuvos nepriklausomybė – kaip ji anksčiau ir dabar atspindima mūsų ikonografijoje“.

Renginys prasidėjo poezijos kompozicija „Dėkoju, Lietuva“, kurią skaitė Raudėnų bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir Kultūros centro Raudėnų filialo meno vadovė Roma Kybartienė. Jos parengė ir vaizdinę parodą „Su gimtadieniu, Lietuva!“, kurioje buvo galima pavartyti ne tik leidinius, bet ir pasigrožėti labai gerai išsilaikiusiais 1927 ir 1930 m. laidos keliais Lietuvos litų banknotais.

Sveikinimo žodį apie šios šventės aktualumą jaunimui tarė Raudėnų seniūnas Antanas Venckus ir Raudėnų mokyklos daugiafunkcio centro direktorė Zita Bezarienė.

A. Šlivinskas papasakojo apie Lietuvos nepriklausomybės akto reikšmę mūsų tautai, valstybei, kaip iki tol okupacijose skendėjusi Lietuva galėjo ne tik išnykti iš pasaulio žemėlapio, bet ir žmonės nutautėti. Savo skaidrėmis jis pakomentavo Nepriklausomybės švenčių minėjimą tarpukario ikonografijoje: politiniuose atvirukuose, fotografijose, spaudos iliustracijose ir netgi faleristikoje – medaliuose, ir visa tai palygino su dabartimi.

Paskaitoje daug dėmesio skirta atvirukams, jų raidai: nuo 1869 metų, kai buvo įteisintas pirmasis atvirlaiškis, iki 1940 metų, kai Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos. A. Šlivinskas pabrėžė, kad tarpukario Lietuvoje buvo labai populiarūs atvirukai su įvairiais valstybės heraldikos simboliais: herbais, vėliavomis ir panašiai. Jis apgailestavo, kad dabartiniu laikotarpiu ne tik mažėja jų atvaizdavimas, bet ir pati spaudos bei ikonografijos paveldo rūšis – atvirukai. Jis iškėlė klausimą – ar galime teigti, kad jei valstybės heraldikos simbolių sutinkame mažiau, kad dėl to Lietuvą dabar mylime mažiau? Ar mes tebeturime tiek patriotiškumo ir pilietiškumo, kuo garsėjo mūsų seneliai?

Renginių ciklas baigėsi vakare, Raudėnų kultūros centre, šventiniu koncertu „Mes tikrai mylim Lietuvą“. Jame koncertavo: Pakumulšių salės moterų vokalinis ansamblis (vadovė. Birutė Lazdauskytė, vaikų choras (vadovė Vaiva Bružienė), Kuršėnų meno mokyklos mokiniai (mokytojas Eimantas Aušbikavičius), liaudiškos muzikos kapela“ Jaunimėlis“ (vadovas Algis Aušbikavičius).

Danutė SLAVINSKIENĖ

Raudėnų bibliotekos bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts