Lauryno Ivinskio aikštė – tik sveikiems pėstiesiems 

 Kelerius metus tvarkyta ir pernai rugsėjo 1-ąją iškilmingai atidaryta Kuršėnų miesto centrinė aikštė vietiniams žmonėms kelia nepatogumų.

Problema – aukšti šaligatvio borteliai, dėl kurių į aikštę sunku savarankiškai patekti neįgaliesiems, vyresnio amžiaus asmenims, tėveliams, stumiantiems vaikiškus vežimėlius, ar dviratukus minantiems vaikams.

Jauna mama Gintarė K. teigia, kad dėl aukštų šaligatvių bortelių ne tik sunku patekti į Lauryno Ivinskio aikštę, bet ir neramu dėl vaiko saugumo. Aukšti bokšteliai taip pat gadina vežimėlį.

,,Kartą, kai reikėjo nuvažiuoti nuo šaligatvio, dėl per didelės apkrovos lūžo priekiniai vežimėlio ratukai. Laimei, vaikas buvo prisegtas saugos diržais, nes kitaip būtų iškritęs iš vėžimėlio ant važiuojamosios gatvės dalies“, – prisiminimais apie nelaimę dalijosi mama.

Taigi akivaizdu, kad centrinė miesto aikštė džiugina tik sveikus pėsčiuosius.

Tačiau teigti, kad suprojektuotų ir įrengtų nuolydžių į aikštę nėra, būtų netikslu. Jie yra, tačiau įrengti ne ten, kur reikia.  Nuolydžių nėra nuo autobusų stotelės pusės ir nuo prekybos namų ,,Jovaras“, o nuolydis nuo centro pusės, J. Basanavičiaus gatvės,  nukeltas pusmetrį nuo pažymėtos perėjos. Nuo Ventos pusės nuolydžiai įrengti yra, tačiau ant važiuojamosios kelio dalies nėra pėsčiųjų perėjos ženklo, nors kelio ženklas ,,Pėsčiųjų perėja“ įrengtas. Tad lieka pasirinkimas – pereiti gatvę neleistinoje vietoje arba ,,kopti“ per aukštą bortelį.

Verta prisiminti, kad rekonstrukcijos rangovo  UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Ignas Daunys per aikštės atidarymą rajono merui Antanui Bezarui įteikė simbolinį aikštės raktą, o meras pašmaikštavo sakydamas, kad tai būsiąs raktas atsirakinti rangovų durims, jeigu išlįs koks nors statybinis brokas.

Nepraėjo net vieneri metai ir neapgalvoti rekonstrukcijos sprendimai, kol neatlikti gatvės aplink aikštę rekonstrukcijos darbai, gyventojams kelia nepatogumų. Tad belieka tikėtis, kad šis ,,raktas“ bus panaudotas ir aukštų šaligatvio bortelių problema bus išspręsta, o visi kuršėniškiai bei miesto svečiai be problemų  galės patekti į gražią ir išpuoselėtą miesto centrinę aikštę.

Raminta DANILĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Sveikinimas

Mielieji Šiaulių rajono žmonės, švenčiame Liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, suvienytos valstybės valdovo – kunigaikščio Mindaugo karūnavimo šventę.…