Kvaišalų platinimas tapo antraeilėmis pareigomis

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai šiais metais  nutraukė jau trečią  narkotinių ir psichotropinių medžiagų  platinimo tarp jaunimo  tinklą.

Papildomai užsidirbti iš narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo sumanę Šiaulių rajono gyventojai atsidūrė akistatoje su įstatymu – dėl neteisėtos ir nusikalstamos veikos jiems pareikšti įtarimai ir už sužalotus žmonių organizmus bei sugadintus gyvenimus  teks atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso numatytas sankcijas. O už neteisėtą disponavimą narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Kvaišalus platinusi grupė Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų akiratyje atsidūrė šių metų pradžioje, kai kriminalistai surinko ir išanalizavo didelį srautą iš skirtingų šaltinių  gautos informacijos apie narkotines bei psichotropines medžiagas vartojančius asmenis, kvaišalų  platinimo vietas ir  pačius platintojus. Gavus duomenų, jog asmenų grupė  neteisėtai įgyja, laiko ir platina  kanapes, metamfetaminą ir MDMA (ekstazio) tabletes, sausį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tyrimo metu pareigūnų akiratyje atsidūrė  Šiaulių rajone gyvenantis 24 metų vaikinas ir  trimis metais jaunesnis jo brolis. Vaikinai turėjo darbą, tačiau nutarė dar ir papildomai užsidirbti iš prekybos narkotinėmis bei psichotropinėmis medžiagomis. Nusipirkti svaigalų pas juos atvažiuodavo klientai net iš kitų Šiaulių apskrities miestų. Narkotikus  broliai parduodavo tik patikimiems ir nuolatiniams klientams. Nepažįstami asmenys turėjo ieškoti tarpininkų, kuriais broliai pasitikėdavo ir tik jiems parduodavo narkotines medžiagas. Taigi kartais kvaišalai  galutinį klientą  pasiekdavo tik per  trečiuosius asmenis. O į narkotikų platinimo tinklą buvo įtraukiami vis nauji asmenys, tarp jų ir nepilnamečiai.

Kvaišalų asortimentas buvo platus: metamfetaminas, pardavinėjamas po 10 eurų už gramą, kanapės – po 10 eurų už gramą, MDMA tabletės – po 7 eurus už vienetą. Siekiant kuo didesnio pelno, narkotinės ir psichotropinės medžiagos buvo pakuojamos į plastikinius maišelius ir parduodamos mažiausiai po 2 gramus.

Kai kovo mėnesį pareigūnus pasiekė žinia, kad iš Naujosios Akmenės atvyksta klientas, kuris ketina įsigyti psichotropinės medžiagos – metamfetamino, jie surengė  operaciją, kurios metu buvo sulaikytas pats klientas, du tarpininkai ir 24 metų   brolis. Pas klientą pareigūnai rado 6 gramus įsigyto  metamfetamino. Atlikus kratą brolių gyvenamojoje vietoje, buvo rasti 24 plastikiniai maišeliai su 48 gramais psichotropinės medžiagos – metamfetamino. Taip pat buvo rastos ir kvaišalams sverti skirtos svarstykles. Sulaikytasis  brolis  neneigė, kad  prekiavo narkotikais. Iš gautų duomenų galima daryti prielaidą, kad per mėnesį jis galėjo išplatinti iki kelių šimtų gramų narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Po šios įtariamųjų sulaikymo operacijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai  toliau intensyviai dirbo ir  rinko informaciją, siekdami nustatyti, iš ko broliai gaudavo narkotines medžiagas. Paaiškėjo, kad kvaišalų tiekėjas gali būti vienoje Šiaulių rajono įmonėje ekskavatorininku dirbantis 25 metų vyras. Surinkus pakankamai duomenų apie jo vykdomą nusikalstamą veiką ir nustačius, kad jis narkotikus slepia savo darbovietėje, pareigūnai minėtą asmenį sulaikė bei jo darbovietėje atliko kratą. Darbininkų persirengimo patalpoje, spintelėje,   kriminalistai rado apie 100 gramų  kanapių ir 151 MDMA (ekstazio) tabletę.

Šiuo metu dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis įtarimai pareikšti 7 asmenims. Tyrimo metu įtariamųjų ratą gali papildyti nauji asmenys.

                        Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts