Vandalai nusiaubė Daugėlių vasaros estradą   

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį vandalai nusiaubė vasaros estrados teritoriją Daugėlių pušyne. Toks vandalų siautėjimas šioje vietoje jau ne pirmas, tačiau anksčiau nuostoliai būdavo mažesni.

Siautėjo vandalai

Sekmadienio ryte į Daugėlių pušyną atėję žmonės išvydo nusiaubtą vasaros estrados teritoriją. Vandalai sugadino dalį suolelių, sulaužė šiukšliadėžes, o jų nuolaužas išmėtė po teritoriją, dalis skardinių šiukšliadėžių įdėklų buvo susukta į ritinius ar sulankstyta, apgadintos pastogės.

Savo mintimis ir nuotraukomis daugėliškiai ėmėsi dalintis socialiniuose tinkluose ir komentuoti.

Redakcija taip pat sulaukė keletos skambučių. Žmonės piktinosi vandalų darbu ir akcentavo, kad policijos nuovados uždarymas Kuršėnuose ir sumažėjęs policijos pareigūnų skaičius davė savo rezultatus.

Pasak vienos iš skambinusiųjų, tokios betvarkės dar nebuvo.

„Gyvenu šalia parko. Nuo pat šeštadienio vakaro parke buvo girdėti triukšmas, jaunimo balsai, staugimas, šaukimas. O ryte, išėjusi pavedžioti šuniuko, išvydau siaubingą vaizdą – visur mėtėsi šiukšlės, nuolaužos“, – patirtais įspūdžiais dalijosi Daugėlių gyventoja.

Į redakciją paskambinusi dar viena Daugėliuose gyvenanti kuršėniškė užsiminė, jog policija į pušyną užsuka retokai.

„Jau kokią savaitę nesam matę, o reikėtų, nes penktadienio ar šeštadienio vakarais čia dažnai renkasi būriai jaunimo, girtaujama, leidžiama muzika. Atsiranda ir tokių, kurie nesibodi triukšmauti net iki paryčių“, savo pastebėjimus pasakojo moteris.

Diskusijos virė ir socialiniuose tinkluose. Žmonės piktinosi jaunimo elgesiu, kaltino tėvus vaikų nepriežiūra ir valdžios abejingumu.

Taip dar nebuvo

Vakar pakalbintas Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas sakė, kad vandalai šį kartą „pasidarbavo“žiauriai.

„Praėjo kaip koks uraganas per teritoriją. Po jų liko sulaužytos šiukšliadėžės, išmėtytos šiukšlės, sulaužyti estrados suoleliai, apgadintos pastogės. Dar taip pušyne nebuvo siautėta. Ir anksčiau yra pasitaikę, kad jaunimas apgadintų vieną kitą suolelį ar išverstų šiukšliadėžes, tačiau tai būdavo smulkūs protrūkiai, bet tokio niokojimo dar nebuvo“, – aiškino seniūnas ir teigė, jog apie vandalizmą informuota Kuršėnų miškų urėdija, kuriai priklauso pušyno teritorija.

Pasak seniūno, urėdas žadėjo suskaičiuoti nuostoliu ir dėl įvykio kreiptis į policiją.

Gedmontas užsiminė, jog šiąnakt vandalai nusiaubė ir Kuršėnų miesto centrą – su visomis plytelėmis išrautas vienas iš suoliukų aikštėje šalia atidengto paminko puodžiams, priešais seniūniją, suniokotas suoliukas S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, einat bažnyčios link.

Paklaustas, ar galėjo įtakos tai, kad Kuršėnuose buvo panaikinta visą parą veikusi policijos nuovada ir sumažėjęs patruliuojančių mieste policijos pareigūnų skaičius, miesto seniūnas sakė, jog tai gali būti viena iš priežasčių.

„Policijos pareigūnai turi žymiai didesnį darbo krūvį mažesnėmis pajėgomis nei anksčiau. Tokiame mieste kaip Kuršėnai reikėtų daugiau pareigūnų ekipažų naktį. Dabar tie patys dirba ne tik Kuršėnų mieste, bet ir gretimuose kaimuose“, – situaciją komentavo seniūnas.

Mero nuomonė panaši

Apie vandalų siautėjimą Daugėlių pušyne savo priimamajame Kuršėnuose buvęs rajono meras Antanas Bezaras sužinojo tik iš redakcijos skambučio.

„Apie tai manęs niekas neinformavo. Aiškinsimės su seniūnija ir miškų urėdija dėl patirtos žalos“, – teigė meras.

Jis pritarė seniūno nuomonei, kad pareigūnų sumažėjimas Kuršėnuose galėjo turėti kažkiek įtakos „tokiam vandalų siautėjimo protrūkiui ir žadėjo apie tai pasikalbėti su policijos vadovais.

„Žmonės ir Kuršėnuose, ir rajono kaimuose turi jausti saugumo garantą“, – sakė A. Bezaras.

Saulius JUŠKEVIČIUS
Socialinio tinklo „Facebook“ vartotojos „Aš Roma“ nuotr.

 

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts