Kuršėnuose varžėsi jėgos trikovės atletai iš visos Lietuvos

Gruodžio pirmąjį savaitgalį Kuršėnuose vyko Lietuvos jėgos trikovės 39-asis čempionatas. Šis čempionatas buvo užplanuotas Jonavoje, bet dėl susiklosčiusių aplinkybių Lietuvos jėgos trikovės federacija nusprendė patikėti čempionatą organizuoti kuršėniškiams – sporto klubams „Žėrutis“ ir „Kristalas“, o Kuršėnų sporto mokykla varžyboms svetingai suteikė sporto salę.

Jėgos trikovė – viena iš populiariausių Kuršėnuose kultivuojamų neolimpinių sporto šakų. Šios sporto šakos atletus ugdo sporto klubai „Kristalas“ ir „Žėrutis“.  Kelią nuo sportinių pasiekimų iki trenerių darbo praėjo visoje Lietuvoje žinomi sporto specialistai – Antanas Gricius ir Vytautas Augustauskas. Būtent šiems vyrams ir teko visa atsakomybė Kuršėnų sporto mokykloje surengti Lietuvos jėgos trikovės 39-ąjį čempionatą, kuriame varžėsi per šimtą dalyvių iš visos Lietuvos.

Kaip informavo Antanas Gricius, vienas iš varžybų organizatorių, jėgos trikovę sudaro trys pratimai – pritūpimai su štanga, štangos spaudimas gulint ant suolelio ir vadinama „mirties trauka“ – kai štanga keliama nuo pakylos ir atletas išsitiesia.

Čempionate gausiausią atletų skaičių išrikiavo Kuršėnų sporto klubai „Kristalas“ ir „Žėrutis“, tad nenuostabu, kad ir aukščiausių apdovanojimų pelnyta daugiausiai. Čempionate įvairiose amžiaus grupėse įvairiose rungtyse nugalėtojais tapo kuršėniškiai: Sigitas Gerutis, Linas Palivonas, Žilvinas Margevičius, Valentas Akučka, Liutauras Kazlauskas, Neilas Pinskas, Povilas Petrulis, Mintaras Kučinskas, Almantas Krivickas, Alvydas Gergždys, Tautvydas Sutkus ir Nojus Starasotnikovas. Daugelyje rungčių moterų varžybose pirmosios vietos medaliais pasipuošė kuršėniškės: Lidija Kaleinikova, Aistė Motiečė, Vitalija Matijauskienė ir Lina Gerutė. Nemažai apdovanojimų iš varžybų išsivežė atletai ir Šakių, Radviliškio, Kauno, Telšių ir kitų miestų ir rajonų.

Geriausių atletų dabar laukia pasiruošimas pavasarį vyksiančiuose Europos ir Pasaulio jėgos trikovės čempionatuose.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus

Total
0
Dalinasi
Related Posts