Kuršėnuose tvarkai palaikyti – naujos vaizdo kameros

Lapkričio 26-ąją Kuršėnuose pradėtos montuoti naujos, modernios vaizdo stebėjimo kameros. Šiuo metu iš viso Kuršėnų mieste yra keliolika Šiaulių rajono savivaldybei, Kuršėnų ligoninei priklausančių modernių vaizdo stebėjimo kamerų, kurios vaizdą fiksuoja 360 laipsnių kampu, yra veido atpažįstamumo funkcija, naktinis filmavimas ir kiti svarbūs techniniai parametrai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras teigė, kad labai neramino vis besikartojantys chuliganiški veiksmai niokojant vis gražėjančio ir atsinaujinančio Kuršėnų miesto turtą. „Išgirdome policijos pareigūnų prašymą, norime kad miesto gyventojai ir miesto turtas būtų saugus. Tikiuosi, kad įrengus geras vaizdo kameras gyventojai vakarais saugiau jausis savo mieste“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras.

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas teigė, kad Kuršėnuose iki šiol veikė senos, nusidėvėjusios vaizdo stebėjimo kameros, kurių vaizdo kokybė buvo labai prasta.

„Labai gerai, kad Šiaulių rajono savivaldybė labai atsakingai įvertino policijos pareigūnų iškeltą problemą dėl vaizdo kamerų ir skyrė lėšų naujoms įrengti. Vien centre bus keturios naujos kameros, kurių raiška tikrai puiki. Montuojamos kameros ir prie Kuršėnų autobusų stoties. Senosios bus remontuojamos ir pasitarnaus kitose miesto vietose. Tikrai labai gerai, kad jau yra sumontuotos kameros Daugėliuose, taip pat ir prie Kultūros centro, Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, Dariaus ir Girėno pėsčiųjų take, automobilių aikštelėje bei kitur. Puiku, kad Savivaldybė skiria didelį dėmesį gyventojų ir miesto turto saugumui“, – vardijo miesto seniūnas Vytautas Gedmontas.

Šiaulių rajono savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Audrius Dešrius teigė, kad dar pernai Kuršėnuose buvo atnaujintos trys vaizdo stebėjimo kameros. „Akivaizdu, kad naujųjų kamerų vaizdo kokybė yra nepalyginamai geresnė, nes senosios veikė jau dešimt metų ir buvo gerokai nusidėvėjusios. Naujosios kameros yra 4 megapikselių raiškos, su naktiniu vaizdo fiksavimo režimu ir kitais reikalingais parametrais. Vaizdo stebėjimo kamerų duomenys yra kaupiami įrašymo įrenginyje, kurį aptarnauja Savivaldybės Informacinių technologijų skyrius, prireikus, pagalbos kreipiamės į informacinių technologijų įmones“, – pasakojo Savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Audrius Dešrius.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato Pirmojo veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Sandra Jakė teigė, kad Kuršėnų gyventojams ir policijos pareigūnams naujų, modernių kamerų įrengimas yra labai gera naujiena.

„Ne paslaptis, jog Kuršėnuose yra problemų su siautėjančiu jaunimu, kamerų užfiksuotas vaizdas padės dar greičiau išaiškinti nusikalstamas veikas, teisės pažeidimus, galėsime greičiau sureaguoti į įvykius, vykstančius mieste“, – teigė pareigūnė Sandra Jakė.

Naujos modernios vaizdo stebėjimo kameros, specialistų teigimu, veikia ir prevenciškai – nusikalsti linkę asmenys, žinodami, jog teritorija yra stebima vaizdo kameromis, vengia tose vietose daryti nusikaltimus.

„Netrukus Kuršėnai pasipuoš Kalėdoms, atidaromas naujas tiltas, norisi paprašyti, kad gyventojai brangintų pasipuošusį savo miestą, neniokotų ir nedarytų nieko blogo. Privalome imtis visų priemonių, kad nusikalstama, chuliganiška veika Kuršėnuose būtų sustabdyta“, – teigė pareigūnė Sandra Jakė.

Prie Kuršėnų ligoninės taip pat yra sumontuotos naujos itin modernios vaizdo stebėjimo kameros. Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė ir ūkvedys Arvydas Kupstys vardijo, kad ligoninės įrengtos vaizdo stebėjimo kameros – didelės raiškos, yra naktinis matymas bei veido atpažinimo funkcija. Kamerų duomenis ligoninė kaupia ir saugo.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts