Vietoj aštuonių pašto skyrių rajone – „Mobilioj laiškininko“ paslaugos

Rajono savivaldybėje su jos vadovais, seniūnais, rajono įstaigų ir įmonių vadovais susitiko AB „Lietuvos paštas“ Tinklo padalinio vadovas Jonas Sadauskas ir Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas.  Susitikime dalyvavo ir Seimo narys Liudas Jonaitis.

Susitikimo priežastis – pristatyti nuo vasario 25 dienos Šiaulių rajone startuojančią „Mobilaus laiškininko“ paslaugą. Šiaulių rajone yra 10 pašto skyrių. Vienas miesto tipo – Kuršėnų paštas, ir devyni – kaimo tipo paštai: Aukštelkės, Bubių, Ginkūnų, Gruzdžių, Kužių, Meškuičių, Naisių, Raudėnų ir Šakynos.

„Mobiliojo laiškininko“ projekto metu bus pertvarkomi aštuoni iš dešimties Šiaulių rajono kaimo paštų. Kuršėnų bei Ginkūnų paštai nebus pertvarkomi. „Lietuvos pašto“ atstovai praneša, kad minėtuose aštuoniuose paštuose šiuo metu veikia 11 apylinkių, kurios ir bus pertvarkytos į 10 „Mobiliojo laiškininko“ apylinkių.

Pašto atstovų teigimu, devyni „Mobiliojo pašto“ laiškininkai išvažiuos į darbą iš Šiaulių Lieporių siuntų centro, o vienas mobilus laiškininkas – iš Kuršėnų pašto.

AB „Lietuvos paštas“ teigia, kad „Mobilusis laiškininkas“ – naujas ir šiuolaikiškas pašto paslaugų teikimo modelis kaimiškose vietovėse, leidžiantis gyventojams suteikti platesnį Lietuvos pašto paslaugų spektrą.

Mobilųjį laiškininką išsikviesti į namus galima dėl šių pašto paslaugų: norint išsiųsti laišką ar siuntinį, registruoti siuntą ar pageidaujant, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Taip pat per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas.

Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu info@post.lt ir operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.

Prieš atvykdamas laiškininkas klientui pasiskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose. Mobilų laiškininką galima išsikviesti: darbo dienomis nuo 8 iki 20 val., o šeštadieniais nuo 9 iki 16 valandos.

Gavęs iškvietimą, laiškininkas pas klientą į namus atvyks kitą darbo dieną.

Šiaulių rajono seniūnijų seniūnai teiravosi AB „Lietuvos paštas“ atstovų, ar kaimo gyventojai neliks be pašto paslaugų, ar gyventojams „Mobiliojo laiškininko“ paslauga bus lengvai prieinama.

Susitikime „Lietuvos pašto“ atstovai tikino, kad toks pašto veiklos modelis bus patogesnis gyventojams, tuo jau spėjo įsitikinti gyvenvietės ir kaimai, kuriose „Mobilusis laiškininkas“ jau veikia.

Parengta pagal Savivaldybės pateiktą AB „Lietuvos paštas“ informaciją

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts