Latviai susivokė tik uždaryti į areštinę

Keletai savaičių į Šiaulius komandiruoti latviai negalėjo patikėti, kad Lietuvoje su policijos pareigūnais negalima susitarti ir, pamėginę jiems pasiūlyti kyšį, apmąstyti savo elgesio buvo uždaryti į areštinę.

Rugsėjo 16-osios naktį, apie 4 val.,  Šiauliuose dirbusio patrulių ekipažo dėmesį patraukė P. Cvirkos gatve važiavęs automobilis „Mercedes Benz E250“. Transporto priemonė be jokių priežasčių keitė važiavimo juostas, vinguriavo keliu, paskui pasuko į Tilžės gatvę. Pareigūnai nutarė patikrinti įtarimą, kad už vairo – neblaivus vairuotojas. Ir įtarimas pasitvirtino. Automobilį vairavo šiuo metu Estijoje gyvenantis 30-metis Latvijos pilietis, nuo kurio sklido stiprus alkoholio kvapas. Alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas 1,82 prom. girtumas. Šalia vairuotojo sėdėjo irgi neblaivus keleivis – 29 metų taip pat Latvijos pilietis. Jie paaiškino, kad yra apsistoję Šiauliuose, nes čia komandiruoti pagal įmonės, kurioje jie dirba,  kontraktą  su lietuviais.

Patruliai paaiškino, kad vairuotojas privalės vykti į policijos komisariatą, nes dėl to, kad vairavo apsvaigęs, jam bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, o automobilis nuvežtas į automobilių saugojimo aikštelę. Vairuotojo bendrakeleivis, priėjęs prie Patrulių rinktinės mobiliojo būrio vado, pradėjo įtikinėti jį susitarti. Ir metė svarų kozirį – už tai, kad automobilis nebūtų sulaikytas, o jo draugas paleistas, pažadėjo1000 eurų atlygį.

Būrio vadas pasiteiravo, ar jų šalyje dar įmanomi tokie dalykai? 29-metis patikino, kad  visko būna.  Kai kyšio siūlytojas su savo pasiūlymu nuo pareigūno vis neatstojo, vadas apie bandymą papirkti informavo Šiaulių apskrities policijos budėtoją ir buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl papirkimo. Abu latviai atsidūrė areštinėje. Vairuotojui pareikštas įtarimas dėl vairavimo išgėrus, kai girtumas viršija virš 1,5 prom., o keleiviui – dėl pareigūno papirkimo.

Abu ikiteisminiai tyrimai atlikti pagreitinto proceso tvarka ir šiandien abu Latvijos piliečiai stos prieš teismą.                                           

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė     

Total
0
Dalinasi
Related Posts