Kuršėnuose liepsnojo žūklės reikmenų parduotuvė    

Šeštadienio vakare Kuršėnuose liepsnojo Kapų gatvėje įsikūrusi žūklės reikmenų parduotuvė. Nors gaisras per valandą buvo likviduotas, tačiau iš aplinkinių gyventojų sulaukta nusiskundimų ugniagesių darbu.

Degė parduotuvė

Kapų gatvėje įsikūrusi žūklės reikmenų parduotuvė užsiliepsnojo po darbo, vėlų šeštadienio vakarą. Ugniagesiams apie gaisrą 20 valandą 42 minutės pranešė pro šalį gatve ėjęs žmogus, kuris parduotuvės viduje išvydo liepsnas.

Pirmasis ugniagesių ekipažas iš Kuršėnų į gaisro vietą atvyko po septynių minučių. Pastatas jau degė atvira liepsna. Liepsnos liežuviai jau siekė pastato stogą, kraigą. Netrukus atskubėjo dar keli ugniagesių gelbėtojų ekipažai.

Atrakinus pastato duris, buvo patekta į vidų ir bandyta užgesinti liepsnas pagalbinėse patalpose, kur stovėjo kompiuteriai, buvo kūrenama krosnis, laikytos kūrenimui skirtos malkos bei, kaip spėjama, buvo ir gaisro židinys. Ugniagesių atsivežto vandens užteko vos kelioms minutėms, todėl buvo nutiesta 60 metrų magistralinė linija iki lauko gaisrinio hidranto.

Kitas ugniagesių ekipažas per palėpės langą malšino ugnį pastogėje.

11 minučių po devynių vakaro gaisro židinys buvo lokalizuotas, o be dešimties dešimt gaisras užgesintas. Tačiau ugniagesiai dar porą valandų budėjo gaisro vietoje.

Gaisro metu išdegė 9 kvadratinių metrų dydžio pagalbinės tarnybinės patalpos ir jose buvę įvairūs apyvokos daiktai, aprūko parduotuvės prekybinės patalpos, termiškai paveiktos žvejybai skirtos prekės. Apdegė medinės stogo konstrukcijos, išardyta 2 kvadratiniai metrai stogo dangos.

Pradžioje buvo manyta, jog tai padegimas. Nes gaisro vietoje buvę žmonės tikino, jog prieš kylat gaisrui matė iš pastato kiemo išbėgant du vyriškius, kurie slapstė veidus gobtuvais.

Gaisro priežastis tiriantys pareigūnai linkę manyti, jog parduotuvė užsiliepsnojo dėl elektros instaliacijos gedimo arba dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų.

Išsakyta priekaištų ugniagesiams

Po gaisro žūklės reikmenų parduotuvėje į redakciją skambinę gaisro gesinimą stebėję žmonės išsakė priekaištų vietos ugniagesiams, kurie neva atvažiavo tuščia cisterna ir niekaip negalėjo pasijungti prie lauko gaisrinio hidranto.

„Kol atvyko kiti ugniagesių ekipažai, Kuršėnų ugniagesiai kelias minutes kartu su mumis stebėjo liepsnojantį pastatą“, – aiškino skambinę žmonės

Tai, kad sunkiai sekėsi pasijungti prie lauko gaisrinio hidranto, patvirtino ugniagesiai, nes žiemą tai atsitinka dažnai.

Tačiau gaisrą gesinę ugniagesiai redakcijai neigė, jog gesinti gaisro atvyko be vandens.

Pasak jų, atsivežto vandens užtenka tik trumpam, o vėliau bandoma prisijungti prie gaisrinio hidranto.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts