Kuršėnų miesto šventei dvi naujos ekskursijos

Šį savaitgalį vyksta kasmetinė Kuršėnų miesto šventė, todėl miestelėnams ir svečiams pristatomos dvi naujos pramogos: orientacinis žaidimas-ekskursija 5–9 klasių moksleiviams „Kuršėnų istorija kitaip“ ir teatralizuota ekskursija „Saldžioji Kuršėnų istorija“.

Žaidimas-ekskursija

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras pasitinka miesto šventę, pristatydamas dvi turistines naujienas.

Pirmoji – „Kuršėnų istorija kitaip“, skirta jaunajai auditorijai. Gegužės 17-ąją vyksiančio orientacinio žaidimo-ekskursijos formatas pasirinktas, atsižvelgiant į jaunimo poreikius. 5–9 klasių moksleivius (11–16 metų amžiaus) dažniausiai atbaido tradicinis ekskursijos formatas, kai gidas pristato informaciją, eidamas nuo vieno turistinio objekto prie kito. Be to, ne visi geba ilgai ir intensyviai klausytis gido pasakojimo.

Orientacinio žaidimo dalyviams bus sudarytos galimybės patiems įsitraukti 100 procentu į pažintinį procesą kiek netradiciniu, bet vis dėlto visus ekskursijos požymius turinčiu, būdu. Užduotys pačios įvairiausios: atpažinti miesto lankytiną objektą iš nuotraukos, pagal aprašymą, surasti jį su minimaliomis užuominomis, atsakyti į klausimą, kuriame tam tikros raidės reikštų sėkmingą užduoties sprendimą ir pan.

Visu paslapčių atskleisti negalima. Reikia ateiti ir sudalyvauti jau šiandien.

Kuršėnus garsina ne tik puodžiai

Antroji turistinė naujiena skirta gimnazistams ir suaugusiesiems. 

Jeigu paklaustume, kas labiausiai garsina Kuršėnus, atsakymas paprastas – puodžiai. Tikra tiesa, bet šį kartą atsakymas – „Kuršėnų vyniotinis“. Tai gardėsis, kurį šiandien rasime vos ne kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje.

Taigi „Saldžiąją Kuršėnų istoriją“ pristatys du istoriniai personažai.  Gruževskių dvaro raštininkas ir į miesto šventę specialiai atvykstanti bajoraitė iš atokesnio, bet Gruževskių dvaro. Ponas raštininkas pasiruošęs pristatyti saldžiąją miesto istoriją. Dėl to pasakojimas, kaip tas garsusis „Kuršėnų vyniotinis“, vyniosis apie saldėsius, jų atsiradimą Kuršėnuose. Viešniai ir jos specialiai pakviestiems svečiams tikrai bus įdomu, ką vis dar galima pamatyti, paliesti ar užuosti Kuršėnuose.

Bajoraitė žino tikrai daug paslapčių iš savo dvaro, tačiau jai smalsu, o kas laukia Kuršėnuose.  Ji girdėjo, jog ją ir jos pakviestus svečius ponas raštininkas kvies į dvarą arbatgėrio. Taigi dvaro ekonomė jau suka saldžią masę – oi, bus gardėsių! Gal mūsų visų lauks „Kuršėnų vyniotinis“?

Bajoraitės prašymu visi svečiai pageidautina, kad iš anksto užsiregistruotų. Šiandien paskutinė registracijos diena. Visi svečiai į Kuršėnus renkasi rytoj. Susitikimo laikas ir vieta bus patikslinti tik, kaip pati baronaitė sako, po pasiskambinimo numeriu – 8 41 37 08 60.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts