Kuršėnuose atidaryta profesionaliosios tekstilės paroda 

Kuršėnų gimtadienio šventės programa prasidėjo Nijolės Sitonytės, Gitanos Evseičikaitės ir Simonos Bagdonaitės-Gubinienės parodos „Meno teritorija/tekstilė“ atidarymu rajono Kultūros centre. Į jį susirinko gausus būrys jaunų žmonių, kultūros darbuotojų, valdžios atstovų, Kuršėnų svečių.

Parodos atidarymą pradėjęs parodos koordinatorius, režisierius Zenonas Gestautas pristatė tekstilės darbų autores ir pažymėjo, jog ši paroda yra įvykis skirtas susipažinti su šiuolaikine tekstile. Pristatytos kūrėjos, priklausančios skirtingoms meno sritims.

Lietuvos dailininkų sąjungos „Šiaulių dailininkų organizacijos“ vadovas Dainius Trumpis pažymėjo, jog šiuo projektu yra siekiama skatinti regiono gyventojus domėtis menu, atsiriboti nuo išankstinio vertinimo bei išreikšti subjektyvias impresijas tiek verbalinėmis, tiek kūrybinėmis interpretacijomis ir tapti vykstančio meno veiksmo dalimi. Mobiliomis meno akcijomis siekiama laikinai pakeisti erdvių kontekstą, paskirtį, įprastą meno sceną, atkreipiant dėmesį ir priverčiant tam tikrą erdvę kalbėti šiuolaikinio meno kalba.

Parodos autorės Nijolė Sitonytė, Gitana Evseičikaitė ir Simona Bagdonaitė-Gubinienė trumpai prisistatė dailės gerbėjams, papasakojo apie savo kūrybinį kelią.

Dailininkes sveikino rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Tarybos narė, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas ir jo pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Kuršėnų meno ir Sporto mokyklų atstovai, kolegos dailininkai.

Parodos atidarymo dalyvius džiugino iš Kuršėnų kilusių akordeonistų Manto Lukauskio ir Orintos Lukauskytės atlikti kūriniai.

Zigmas RIPINSKIS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Ir vėl gimtadienis…

Ir vėl gimtadienis… Lietuvai skaičiuojant šimtas antruosius metus, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vasario 21 dieną vyko jau…