Kuršėnuose atidaryta paroda „Lietuvą kūrėme kartu“    

Rajono Kultūros centro parodų salėje atidaryta Tautinių mažumų departamento kilnojamoji paroda „Lietuvą kūrėme kartu“. Ji skirta visuomenei supažindinti  su Lietuvos tautinėmis ir etninėmis bendruomenėmis, jų vaidmeniu kuriant Lietuvos valstybę, ginant jos laisvę ir nepriklausomybę.

Parodos atidarymą dainomis pradėjo ŠRSKC folkloro ansamblis „Nesenstantys širdim“ (vadovė Birutė Poškienė). Išsamiai parodą pristatė Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sikorskienė, kuri surengė ir viktoriną apie Lietuvoje gyvenančias tautine mažumas.

Savo įžvalgomis apie parodą pasidalijo Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė ir rajono vicemeras Algis Mačiulis.

Ši paroda visuomenę patraukia iliustratyvia forma, pasakoja apie tautinių mažumų įsikūrimą Lietuvos teritorijoje, dalyvavimą kuriant Lietuvos valstybę, ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Parodos informacinė medžiaga pateikiama pagal 8 temas: „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės konfesinės bendruomenės ir jų įsikūrimas“, „LDK miestų kultūros ir konfesijų įvairovė“, „Visuomenės tautinė sudėtis ir istorijos lūžių datos“,  „Kuriant Lietuvą kartu: žymūs žmonės“, „Lietuvos Babelis: kaip kalbame ir rašome“, „Lietuvis ir nelietuvis – kartu už laisvą Lietuvą!“, „Lietuvos širdis plakė Kaune, o Kaunas – Laisvės alėjoje“, „Kaimynai ir mūsų virtuvė“.

Parodą, skatinančią pažinimą ir toleranciją, kviečiame aplankyti rajono Kultūros centro parodų salėje  iki liepos 6 dienos.

Zenonas GESTAUTAS

Parodos kuratorius, Kultūros centro vyriausiasis režisierius

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts