Saulėtą rytą Kuršėnų miesto parke surengtas išskirtinis dešimties originalių vėliavų alėjos „Kalba baltų simboliai“ pristatymas.
Vėliavų alėja
Visus susirinkusius pasveikino ir šaunią projekto idėją įvertino rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius. Prisiminimo dovanėlės įteiktos kūrybiškiems vėliavų kūrėjams: menininkams Vaivai Kovieraitei-Trumpei ir Mariui Bražui, grafikos dizainerei Kristinai Siebaitei, tautodailininkei Almai Stugienei, dailės mokytojai Žygintai Ivanavičienei, kuršėniškėms Linai Paplauskytei ir Ievai Šukytei. Po pristatymo Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centre vyko Žemaičių kongreso Kuršėnų sesija „Žemaičiai baltų istorijoje ir kultūroje“, kurios metu organizuotas seminaras „Pamiršti baltų ženklai šiuolaikinėje atributikoje“. Seminare pranešimą „Senovės baltų papuošalai ir jų simbolika: per formą į turinį“ skaitė archeologė dr. Daiva Steponavičienė, grafikos dizainerė Kristina Siebaitė kartu su dizaineriui Jaroslav Daveiko pristatė projektą „Lietuviškų dekoratyvinių motyvų pritaikymas šiuolaikinei reklaminei grafikai“ ir interaktyvų žaidimą „Atgimusios žemaičių gėlės“.
Sudomino jaunimą
Rajono savivaldybės Viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Pamiršti baltų ženklai šiuolaikinėje atributikoje“, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projektu siekiama pažinti, puoselėti ir populiarinti tautos istoriją ir senąją kultūrą, skatinti Šiaulių rajono vaikus ir jaunimą domėtis savo šaknimis, suteikiant žinių apie senųjų raštų prasmę, išmokant jiems suteikti naują aktualų turinį.
Vykdant projekto veiklas buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo kuriami saviti simboliai, panaudojant baltų ženklų motyvus. Edukaciniuose užsiėmimuose buvo naudojamos inovatyvios priemonės – grafinės planšetės, termo plėvelės ploteris, kaitinimo presas. Kartu su kompetentingais lektoriais: menininkais, grafikos dizaineriais, dailės mokytojais, mokiniai ir jaunimas sukūrė patrauklius ir inovatyvius simbolius. Sukurti simboliai įamžinti mobiliosiose vėliavose, todėl Kuršėnų parke ir atidaryta vėliavų alėja, kurioje buvo galima grožėtis savitais simboliais. Visos vėliavos turi QR kodą, tai reiškia, kad jį nuskenavus galima sužinoti sukurto ženklo reikšmę, daugiau apie patį ženklo kūrėją ir jo palinkėjimą Kuršėnų bendruomenei.
Kūrybinės erdvės
Po seminaro dalyviai pasiskirstė į kūrybines erdves. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro diskotekų salėje vyko audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“, ją pristatė multimedijos menininkas Augustinas Našlėnas. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Baltų ženklai ant tekstilės“, kurias vedė menininkas Marius Bražas ir bibliotekos darbuotojos. Kitoje bibliotekos erdvėje dalyviai galėjo išbandyti interaktyvų žaidimą „Atgimusios žemaičių gėlės“. Žaidimą pristatė grafikos dizainerė Kristina Siebaitė ir dizaineris Jaroslav Daveiko.
Vykdant projekto veiklas sukurti produktai: vėliavos, pirkinių maišeliai su baltiškais ženklais, skarelės ir kita šventinė atributika dalyvavusiems suteikė daug kūrybinio polėkio. Kūrybinės veiklos bus tęsiamos ir toliau.
Joneta FILINSKĖ
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja ir projekto vadovė
Jurgos SAJENKIENĖS nuotr.
Robertos RASIKIENĖS nuotr.