Kuršėnų bibliotekoje pristatyta naujausia Nijolės Koskienės knyga

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje čiauškėjo, klegėjo gražios, linksmos ir gyvenimą, rodos, rieškučiomis semiančios moterys. Ne šiaip jos susirinko. Sugūžėjo pakviestos Nijolės Koskienės, panorusios pristatyti antrąją savo knygą „Kanarėlė persike“. Su autore kartu atvyko ir renginį moderavo Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė.

Beveik du dešimtmečius dienraštyje „Šiaulių kraštas“ žurnalistėmis dirbusios moterys prie stalelio bendravo neformaliai: šnekučiavosi, juokavo, karts nuo karto žvilgterdamos į susirinkusius klausytojus, kurie gaudė kiekvieną žodį.

Pirmiausia Nijolės Koskienės gerbėjai sužinojo, kaip ir kada ji tapo rašytoja. Kuo skiriasi pirmoji autorės humoreskų knyga „Špylkos ir šlepetės“ nuo antrosios – „Kanarėlės persike“ ir ar visada lyrinis subjektas sutampa su pasakotoju.

Šiuo metu kūrybinį rašymą dėstanti, tinklaraštininke tapusi moteris renginio metu atskleidė ir kitas kortas, paaiškino, kodėl jos parašytas knygas mielai skaito moterys, o nuo jų neatsilieka ir vyrai. Paslaptis paprasta. Skaitytojai atranda savyje pagrindinę istorijų heroję Ievą ir geba pasijuokti iš savęs ir atpažįstamų situacijų. N. Koskienė neslėpė, jog jai apskritai gebėjimas pasijuokti iš savęs iki šiol yra viena įdomiausių žmogaus savybių, kalbanti apie jo nuolankumą ir savo personos nesureikšminimą. Nusimetęs rimtumo kaukę, tiesiog tampi lengvesnis…

Tuo įsitikinta labai greitai. Autorė elegantiškai bei raiškiai perskaitė keletą knygos ištraukų, kurios vertė juoktis iki ašarų ir į kasdienybę pažvelgti visai kitomis, kur kas ryškesnėmis, spalvomis.

Knygos „Kanarėlė persike“ sutiktuvių Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje metu netrūko dovanų. Ilgametei kolegei ir bičiulei Nijolei Koskienei mero padėjėja Rita Žadeikytė perdavė Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro siųstą Reginos Mataitienės kurtą puodelį ir medaus indelį, o tarybos narė Ingrida Venciuvienė įteikė šokolado.

Visi skaitytojai linkėjo bei prašė trečiosios knygos. Renginio kaltininkė nesiryžo žadėti, bet davė viltį. Juk trys knygos tomeliai gražiai žiūrėtųsi.

Jurga SAJENKIENĖ

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Jurgos SAJENKIENĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts