Kuršėniškiai iškovojo kelialapius į Europos kiokušin karatė čempionatą Rumunijoje

Gegužės 15-16 dienomis Kėdainių arenoje vyko U-16, U-18 ir U-20 Lietuvos kiokušin karatė čempionatai. Jų metu buvo stengiamasi išaiškinti pajėgiausius Lietuvos kovotojus, kurie deramai sugebėtų atstovauti mūsų šalį Europos čempionate š. m. lapkričio 12-14 d. – Oradea, Rumunijoje.

Dėl čempiono vardo ir vietos šalies rinktinėje kovėsi virš 250 sportininkų iš visos Lietuvos. Visi finalininkai užsitikrino vietas rinktinėje, o 3 vietų laimėtojai tapo rinktinės kandidatais.

Šiose varžybose dalyvavo 7 kuršėniškiai. Pirmą dieną, jaunių amžiaus grupėje Geraldui Dvarionui (iki 60 kg) nepavyko pereiti atrankos etapo, o Lukas Neimantas (virš 80 kg) laimėjęs vieną kovą ir pusfinalyje nusileidęs šios kategorijos čempionui iškovojo 3-iąją vietą. Vienintelis jaunių amžiaus grupėje garantuotą kelialapį į Europos čempionatą užsitikrino, 2 vietą laimėjęs, Gvidas Rimkus (75-80 kg), kuris įspūdingai laimėjo visas 3 kovas ir dėl patirtos traumos negalėjo dalyvauti finale. Sekmadienį arenoje kovėsi jaunučių amžiaus grupės sportininkai. Geriausiai sekėsi Vakariui Kaveckui (iki 60 kg), kuris buvo stipriausias ir įtikinamai laimėjęs visas 4 kovas tapo čempionu. Deja, bet likusiems 3 jaunučiams: Raigardui Salygai (iki 60 kg), Juliui Simonovičiui (iki 70 kg) ir Tomui Mituzui (virš 75 kg) atrankinių kovų etapas buvo neįveikiamas ir sportininkai liko be apdovanojimų, bet su labai gera patirtimi. Visi dalyvavę sportininkai įrodė, kad sudėtinga situacija dėl viruso nesutrukdė, o noras ir nuoseklus darbas leido pasiekti aukščiausių rezultatų.

Du garantuoti kelialapiai į Europos čempionatą ir vienas rinktinės kandidatas tai Valdemaro Mitkaus ilgamečio darbo rezultatas, kurio nebūtų pavykę pasiekti be sėkmingo bendradarbiavimo tarp Kuršėnų kiokušin karatė klubo „DAO“ ir Šiaulių r. Kuršėnų sporto mokyklos bei didelės Šiaulių rajono savivaldybės paramos. Tikėtina, kad sportininkai palaikys aukštą meistriškumą ir toliau garsins Šiaulių rajoną, o prie jų jungsis vis daugiau šiuo metu Kuršėnuose augančių jaunųjų karatistų.