Rajono mažojo futbolo pirmenybes laimėjo Kuršėnų FK „Venta“

Antradienio vakare Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro salėje paskutinį kartą nuaidėjo teisėjo švilpukas, paskelbęs rajono vyrų mažojo futbolo 5×5 pirmenybių pabaigą. Pirmenybes kaip ir pernai laimėjo Kuršėnų FK „Venta“ komanda. Vyko baudinių konkursas, po varžybų pagerbti nugalėtojai ir prizininkai.

Permainingos rungtynės

Pirmiausia vyko mažasis finalas, kuriame paaiškėjo pirmenybių trečiosios vietos laimėtojas. Dėl pirmenybių trečiosios vietos kovojo Meškuičių „Meškuičiai“ ir Daugėlių „Flamingas“.

Pirmasis kėlinys prasidėjo agresyviomis „Flamingo“ atakomis. Tačiau tai jiems nepadėjo, nes jau ketvirtą rungtynių minutę Daugėlių futbolininkams teko traukti kamuolį iš savo vartų. Nesužaidus nė dešimties minučių „Flamingo“ vartininkas buvo nuginkluotas dar kartą ir „Meškuičiai“ pirmavo jau 2:0. Tik pirmojo kėlinio paskutinėmis minutėmis „Flamingo“ komanda sušvelnino rezultatą, įmušdama įvartį.

Antrajame kėlinyje „Flamingas“ viską sustatė į savo vietas, nes jaunieji „Meškuičių“ futbolininkai neatlaikė savo pačių pasiūlyto žaidimo tempo ir jau 18-tą antrojo kėlinio minutę švieslentė rodė lygiąsias – 2:2. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes į „Meškuičių“ vartus įskriejo pergalingas Daugėlių futbolininkų įvartis. Ir nors jaunimas dar bandė išlyginti rezultatą, tačiau vieną kamuolį spėjo sugriebti vartininkas, o likus 12 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Meškuičių“ futbolininkų pasiųstas kamuolys praskrido šalia virpsto.

Daugėlių „Flamingas“ po labai įtemptos kovos palaužęs jauną ir ambicingą Meškuičių „Meškuičių“ komandą, kaip ir pernai, iškovojo bronzos medalius ir taurę. Įvarčius „Flamingui“ pelnė Deividas Šiuša, Marius Linga ir Mindaugas Žalneravičius. „Meškuičių“ gretose dukart pasižymėjo Gvidas Pupkus.

Pergalę šventė „Venta“

Didžiajame finale susitiko Kuršėnų FK „Venta“ ir Raizgių FK „Savanoris“ komandos. Nuo pat pirmos rungtynių minutės „Ventos“ futbolininkai ėmė žaisti agresyvų žaidimą. Prie tokio žaidimo nepratę „Savanorio“ futbolininkai aikštėje atrodė pasimetę. Tačiau sutvardę startinį jaudulį, jie dar pabandė 15-ka minučių kovoti su grėsmingu priešininku. Tačiau po penkioliktą minutę praleisto pirmojo įvarčio komandai pradėjo nesisekti. Įvartis vienas po kito skriejo į Raizgių futbolininkų vartus. 18-tą rungtynių minutę „Venta „ jau pirmavo 2:0. Nuo 22-os pirmojo kėlinio minutės „Savanorio“ vartininkas kas minutę traukė kamuolį iš vartų.

Antrasis kėlinys buvo nemažiau rezultatyvus ir agresyvus. Teisėjai net kelis kartus teko parodyti geltonas korteles ir vienos, ir kitos komandos žaidėjams. Pirmasis įvartis antrajame kėlinyje į „Savanorio“ vartus buvo įmuštas jau trečiąją minutę. Dar po trijų minučių vartininkas buvo nuginkluotas dar kartą, o dešimtąją antrojo kėlinio minutę „Venta“ pirmavo jau 9:0. Tačiau po penkiolikos sekundžių „Savanoris“ „įkalė“ pirmąjį įvartį į kuršėniškių vartus – 9:1. Tryliktąją minutę „Venta“ atsakė taikliu įvarčiu, o po minutės rezultatas jau buvo – 10:2. 16-tą ir 21-mą minutėmis po surengtų rezultatyvių „Ventos“ kontratakų švieslentė rodė jau 12:2. Likus 16 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Savanoris“ įmušė dar vieną prestižo įvartį. Rungtynės baigėsi rezultatu 12:3. Kuršėniečiai, savo gretose turintys daugiau patirties turinčių žaidėjų, antrus metus iš eilės tapo Šiaulių rajono čempionais. „Savanorio“ žaidėjai pasidabino sidabro medaliais. „Ventos“ gretose pasižymėjo Eimantas Dambrauskas, pelnęs keturis įvarčius, Giedrius Staponkus ir Tomas Šimkauskas, įmušę po du įvarčius, o po vieną įvartį pelnė Ričardas Stankus, Arvydas Beniušis, Daivaras Daujotas bei Modestas Venckus. „Savanorio“ komandoje Mindaugas Pališaitis, Ramūnas Savičius ir Dovydas Motkevičius pasižymėjo po kartą.

Baudinių konkursas

Prieš finalinius susitikimus vyko baudinių mušimo konkursas, kuriame dalyvavo po penkis žaidėjus ir vartininką. Likus paskutiniam baudinių mušimui buvo likę du žaidėjai: Martynas Strižigauskas iš „Meškuičių“ ir Airidas Jocas iš „Ventos“. M. Strižigausko smūgį atrėmė vartininkas, o A. Joco baudos smūgis buvo taiklus. Tai lėmė, kad A. Jocas tapo baudinių konkurso nugalėtoju.

Taip pat baudinių konkurse buvo renkamas ir geriausias vartininkas. Varžėsi visų komandų, išskyrus „Savanorį“, atstovai. Geriausiu vartininku pripažintas Kuršėnų SM-SK „Kuršėnai“ vartininkas Tautvaldas Jasnauskas, atmušęs 10 baudinių. Antroje vietoje liko FK „Venta“žaidėjas A. Jocas (devyni atmušti baudiniai). Trečioje vietoje – Justas Prakapas iš Daugėlių „Flamingo“, atmušęs aštuonis, o ketvirtoje – „Meškuičių“ komandos vartininkas Donatas Vaitiekus, atmušęs septynis įvarčius.

Apdovanoti nugalėtojai

Su pirmenybių pabaiga komandas pasveikino rajono vicemeras Algis Mačiulis, Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė.

Taurė ir aukso medaliai įteikti Kuršėnų FK „Venta“ komandai, kuri pirmenybėse nepralaimėjo nė vienų rungtynių.

Sidabro medaliai ir taurė įteikti pirmenybių naujokei Raizgių FK „Savanoris“ komandai.

Bronzos medaliai ir taurė, kaip ir pernai, įteikti Daugėlių „Flamingo“ komandai.

Baudinių konkurso nugalėtojo prizas įteiktas A. Jocui iš Kuršėnų FK „Venta“. Geriausio vartininko prizu apdovanotas Tautvaldas Jasnauskas iš Kuršėnų SM-SK „Kuršėnai“.

Apdovanotas ir rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas, „Ventos“ puolėjas Eimantas Dambrauskas, įmušęs 18 įvarčių. Kukliais piniginiais prizais apdovanoti visų komandų rezultatyviausi žaidėjai (kiek pelnė įvarčių, tiek eurų ir atiteko žaidėjams). Atminimo prizais apdovanoti „Savanorio“ ir „Meškuičių“ komandų vadovai Dalius Einoris ir Algis Mačiulis, kurių dėka šios komandos pirmą kartą dalyvavo rajono pirmenybėse.

Komandoms neteks ilgai nuobodžiauti, nes nugalėtoja tapusi „Ventos“ komanda dalyvaus Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ vasaros sporto žaidynėse, o kitos komandos kviečiamos gegužės 11 dieną, šeštadienį, į rajono seniūnijų sporto žaidynes.