Kultūros centro salės renovacija įstrigo 

Dar pavasarį rajono savivaldybės Kultūros centro darbuotojams buvo žadama, kad iki rugsėjo 1-osios koncertų salė bus suremontuota. Rugsėjo 1-oji buvo prieš du mėnesius, tačiau į salę įžengti draudžiama iki šiol.

 

Atidarymas nukeltas

„Pastatas priklauso savivaldybei, mes esame tik naudotojai. Ir mums buvo sakoma, kad iki rugsėjo 1-osios salė bus suremontuota. Prasidėjus vasarai mes patys pamatėme, kad darbai nebus atlikti. Jie tęsiasi ir dabar, o kada bus baigti – jokios konkrečios datos niekas neįvardija“, – sako Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro direktorė Jovita Lubienė.

Pasak jos, užsitęsęs salės remontas kol kas didelių rūpesčių nesukėlė – Kultūros centro organizuojami renginiai vyksta kitose erdvėse, Kultūros centro kolektyvai repetuoja, vyksta į koncertus rajone ir už jo ribų.

„Pamatę, kad darbai dar greitai nesibaigs, metų pradžioje įsigijome laikiną konstrukciją, kuri atstoja sceną. Vasarą ją naudojome renginiuose rajone, o dabar vėl pastatyta fojė esančioje Parodų salėje. Be didžiosios scenos – ne darbas. Tenka nukelti mūsų tradicinius renginius, koncertus. Štai šiemet Kultūros centre nebus kalėdinio koncerto. Pernai mes savo kolektyvų pasirodymus buvome įjungę į eglutės įžiebimo šventę, o šiemet, nenorėdami kartotis, to atsisakome“, – sakė direktorė.

Pasak jos, tai, kad renginiai vyksta fojė, laimi parodų dalyviai, nes į renginius atėję žmonės turi daugiau laiko apžiūrėti jų darbus.

Kultūros centro direktorė sakė, kad vietiniai žmonės pasigenda salėje skambėjusių koncertų – čia pasirodydavo ryškiausios lietuviškos scenos žvaigždės.

„Atlikėjus, kurie jau žino, kad salėje bus įrengtas inovatyvus apšvietimas ir garso technika bei nori nuomotis salę, informuojame, kad mūsų atidarymas nukeltas į vėlesnį laiką. Siūlome jiems pasiskambinti po Naujųjų metų“, – aiškino J. Lubienė.

Gąsdina sankcijomis

Rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Alfredas Budrys patvirtino, kad Kultūros centro salės remontas užstrigo.

„Rangovas UAB „Avona“ nevykdo savo įsipareigojimų. Nuolatos kviečiamės juos pas merą pasiaiškinti. Kaip suprantu, jie neturi darbuotojų. Po paskutinio duoto termino ir grasinimų baudomis bei sutarties nutraukimu, rangovas suprato grėsmę. Jau antra savaitė dirba daugiau darbuotojų“, – sakė A. Budrys.

Pasak vedėjo, jeigu iki gruodžio 1 dienos nebus įvykdyti sutartyje numatyti įsipareigojimai, rangovui bus taikomos didžiulės sankcijos.

„Bus skirta daugiau nei 100 tūkstančių eurų bauda, nutraukta sutartis, laikant, kad yra esminis jos pažeidimas. O esminis pažeidimas reiškia, kad tam tikrą laikotarpį rangovui bus draudžiama dalyvauti viešuosiuose pirkimuose“, – aiškino vedėjas.

Pasak A. Budrio, pastatas tvarkomas lėšomis, kurios gaunamos iš Valstybės investicijų programos. „Nežinome, kokį finansavimą gausime kiekvienais metais. Pavyzdžiui, šiemet gavome milijoną ir turime jį įsisavinti iki gruodžio 1 dienos. Su ankstesniu rangovu lėšas įsisavindavome, o su šiuo viskas vyksta labai vangiai. Sutartį su UAB „Avona“ rajono savivaldybė pasirašė praėjusiais metais ir jie  atlieka darbus tik pastato viduje“, – sakė A. Budrys.

Pasak vedėjo, ne visas milijonas atiteks UAB „Avona“, nes tvarkoma ir pastato išorė, aplinka.

„Šiuos darbus atlieka UAB „Telšių meistras“ ir čia problemų mes neturime. Visi darbai atliekami laiku ir juos planuojama laiku baigti“, – teigė A. Budrys

Žada baigti laiku

UAB „Avona“ vadovas Česlovas Zabarauskas sako, kad viskuo kaltinamas rangovas, tačiau yra ir objektyvių priežasčių.

„Ilgai buvo derinamas projektas, po to ilgai darytas akustikos projektas. Darbai nusitempė. Taip, šiuo metu yra strigimų, nes projekte yra klaidų ir mes kviečiamės projektuotojus, jie turi pateikti atsakymus. Baigiamos montuoti sienų akustinės plokštės, kurias reikia sudėti į rėmus nenukrypstant nė milimetro. Pastatėme dirbti nepatyrusius darbininkus, tai jie padarė broko. Teko viską taisyti.

Dar šią savaitę pradėsime montuoti lubų akustines plokštes. Turime jau nupirkę kilimą, garso aparatūrą, pradėsime tvarkyti sceną.  Visus darbus stengsimės viską užbaigti iki gruodžio 1 d. Bent jau tuos pagrindinius darbus, kurių atlikimas reikalingas tam, kad būtų įsisavinti pinigai“, – sakė UAB „Avona“ direktorius.

Kultūros centro direktorė J. Lubienė juokavo, kad per dešimt metų, o būtent tiek trunka renovacija, kolektyvas jau spėjo priprasti, nes „lakštingala negali nečiulbėti“.

Tačiau šioje situacijoje labiau tiktų posakis: „Šuo ir kariamas pripranta“.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts