Amatų centre – įspūdinga margučių piramidė     

 Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta tautodailininkų Laimutės ir Zenono Tomkų margučių ir langinių paroda.

Parodoje pristatyta įspūdinga velykinių margučių kolekcija, kurioje eksponuojami 322 margučiai.

„Rinkausi tradicinius marginimo būdus, bet ieškojau ir raštų kompozicijų įvairovės. Naudojau archeologinius motyvus – žalčiukus, vištų pėdeles, žemės, kryžiaus ženklus“, – parodos atidaryme sakė L. Tomkuvienė.

Jos žodžiais, tikėta, kad tam, kuris savo išgražintus margučius dovanoja suteikdamas džiaugsmo kitam žmogui, Dievulis atlygins visu kuo geru: derliumi, dėsliomis vištomis.

Tautodailininkė atviravo, jog kiaušinių dažymas – subtilus menas. Ne visada žinai, koks kiaušinis išeis. Margina įprastais raštais, kuriuos populiaru vadinti liaudiškais. Zenonas mano kitaip: „O tu pabandyk su vinute ką nors kito nupiešti. Pačios priemonės diktuoja rankai, kaip marginti.“

Z. Tomkus žinomas medžio drožėjas. Todėl parodoje eksponuojamos ir jo sukurtos langinės, kuriose taip pat matyti tautiniai motyvai.

L.ir Z. Tomkų paroda džiaugėsi ir už ją autoriams dėkojo rajono vicemeras Algis Mačiulis, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė.

Parodos atidarymą paįvairino Kultūros centro folkloro ansamblis „Nesenstantys širdimi“.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts